Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin başı sağolsun!
4 askerimizin şehit olduğu Sancaktepe'deki helikopter kazasıyla ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun" dedi.
GÜNDEM , 26 Kasım 2018 Pazartesi, 12:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin başı sağolsun!

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu'nda konuşuyor. 4 askerimizin şehit olduğu Sancaktepe'deki helikopter kazasıyla ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

"Bu sabah elim bir helikopter kazasında kaybettiğimiz askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerimize şifa diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerine Türk Silahlı Kuvvetleri'ne milletimize baş sağlığı dileklerimi iletiyorum."

ALKOL VE TÜTÜN BAĞIMLILIĞI

"Bizim medeniyetimizle kültürümüzle alkol ve tütün bağımlılığını yan yana düşünebilmemiz dahi mümkün değildir. Alkol ve uyuşturucunun yaygınlaşmasından şikayet ediyorsak çalışma yöntemlerimizi gözden geçirmeliyiz. Haramı helali bilen toplumda uyuşturucu, alkol, hırsızlık diye bir sorun olmamalıdır. Bu tür sıkıntılar varsa bağımlılıktan öte başka sıkıntılarımız var demektir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan

ULUSLARARASI ŞİRKETLER TÜTÜNE ALIŞTIRIYOR

"Bağımlılığın bir arada olması düşündürücüdür. Hayatını idame ettirmekte zaten zorluk çeken toplumlarda bu tür alışkanlıkların yaygınlaşmasının masum olmadığına inanıyorum. Tütün alışkanlığının uluslararası şirketler tarafından özendirildiği ortadadır. Gelişmiş ülkelerdeki uyuşturucu ve alkol bağımlılığın sebebi elbette farklıdır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR