Darbe girişiminin düğümü Bursa'da çözüldü
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bursa'da gözaltına alınan komutanın üzerinden çıkan liste, Türkiye'nin dört bir yanında yönetime el koymalarının önünü kesti” dedi.
GÜNDEM , 25 Temmuz 2016 Pazartesi, 06:30
Darbe girişiminin düğümü Bursa'da çözüldü
 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında FETÖ'nün darbe girişimi ve sonrasındaki sürece ilişkin soruları yanıtladı.

O günün aslında herkes için bir sınav olduğunu belirten Bakan Bozdağ,  "Darbe olayını müsteşarımdan öğrendim, bana telefon etti böyle böyle bir hareketlilik var durum nedir diye. Ben de bir bakayım dedim. O arada MİT Müsteşarımızı aradım, ulaşamadım. İçişleri Bakanımızı aradım, uçakta olduğu için ulaşamadım. Başbakanımızı aradım, görüştüm ve bu süreçle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk" diye konuştu.

 Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'ı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fidan'ı arayarak, derhal soruşturma talimatı verdiğini bildiren Bozdağ, şöyle konuştu: "Türkiye'nin bütün illerindeki başsavcılıklarımız büyük bir cesaretle soruşturmaları başlattılar. Bursa'da sıkıyönetim komutanı gözaltına alındı, yakalandı, üzerinde sıkıyönetim komutanlarının listesi, mahkeme başkanı üyelerinin listesi, üst düzey atamaların listeleri çıktı ve bunu hemen emniyet birimlerimize geçildi bu bilgiler, cumhuriyet savcılarına geçildi ve Türkiye'nin dört bir yanında bu listelerde olanlar topladı ve darbenin emir- komutası içinde dahil olanların, Türkiye'nin dört bir yanında yönetime el koymalarının önü orada kesilmiş oldu. İlk belge o. Ama arkasından daha başka belgeler de çıktı ama bunların daha analizi yapılmadı. Çünkü ifade alma süreçleri devam ediyor."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR