Darbeci askerler bunu da yapmışlar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi sonrası ele geçirilen kamerada silindiği tespit edilen görüntülerin geri getirilmesi için uzman polisler çalışıyor.
GÜNDEM , 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 16:25
Darbeci askerler bunu da yapmışlar!
FETÖ üyesi askerlerin Erdoğan'a yönelik suikast girişimini miğferlerinin üzerine taktıkları kamerayla kaydettikleri ortaya çıktı. Silinen görüntülerin geri getirilmesi için uzman polisler çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik Marmaris'teki otelde suikast girişiminde bulunan FETÖ üyesi darbeci askerlerden geriye kalan malzemeler arasında bulunan aksiyon kameranın incelendiği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı Grand Yazıcı Otel'e baskın yapan ve püskürtülmeleri sonrasında ormanlık alana kaçan darbecilerden ele geçirilen malzemeler arasında, miğferin üzerine takılan bir aksiyon kamerası da olduğu öğrenildi.

SİLİNEN KAMERA KAYDI İNCELENİYOR

Erdoğan'a yapılacak suikastı görüntülemek için kullanıldığı değerlendirilen kamera, bilişim uzmanı polisler tarafından incelenmeye başlandı. İlk incelemede kamerada eski operasyon görüntülerinin yer aldığı, Marmaris'teki otel saldırısına ilişkin görüntülerin ise silindiği belirlendi. Görüntülerin geri getirilmesi için uzman polislerin çalıştığı ifade edildi.

Suikast girişimiyle ilgili araştırmalarını sürdüren Marmaris Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, otelin çevresindeki iş yerlerine ait 60 güvenlik kamerasının görüntülerini daha topladığı, kamera kayıtlarının incelenmesinin sürdüğü kaydedildi.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Bu arada, operasyondan sonra İçmeler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bulunan 12 tüfek ile diğer askeri malzemelerin de görevli savcının incelemesinin ardından Ankara Kriminal Polis Laboratuvarına gönderileceği bildirildi. Otel saldırısının ardından ormanlık alana kaçan askerleri arama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR