DEVA Partisi'nden 'error 404'lü 'çek' açıklaması
DEVA Partisi, Resmi Gazete'de yayımlanan çek düzenlemesiyle ilgili 'error 404 vererek' açıklama yaptı. Partinin açıklamasında, "Tüm bu yaşananlar, taraflı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ülkemizdeki kurumsal kapasiteyi ve sağlıklı, doğru ve tutarlı karar alma süreçlerini nasıl yok ettiğinin bir diğer somut örneği olmuştur" denildi.
GÜNDEM , 30 Nisan 2021 Cuma, 22:16
DEVA Partisi'nden 'error 404'lü  'çek' açıklaması

Resmi Gazete'de yayımlanan çek düzenlemesinin ardından yaşanan kaos ve Ticaret Bakanlığı'nın devreye girmesiyle ilgili DEVA Partisi'nden açıklama yapıldı. Partinin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama 'error 404' formatında yayımlandı.

"KURUMSAL KAPASİTE YOK EDİLDİ"

DEVA Partisi'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

*Veri ve bilgiye dayalı hiçbir analiz yapmadan, konunun taraflarıyla istişare etmeden ve oldu bittiye getirilerek yapılan gece yarısı düzenlemelerinin bir diğer örneğini dün tekrar gördük.

*Yapılan yasal düzenlemeyle çeklerin ibrazı yasaklandı, senede bağlı alacakların vade tarihleri ertelendi.

*Türkiye ekonomisinin işleyişinden tümüyle bihaber, piyasanın sağlıklı işleyişini bozan, ticari ilişkileri tıkayan ve anayasaya uygunluğu şüpheli bu kanun düzenlemesi iş dünyasından gelen tepkiler üzerine bir bakanlık açıklamasıyla düzeltilmeye çalışılıyor.

*Tüm bu yaşananlar, taraflı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ülkemizdeki kurumsal kapasiteyi ve sağlıklı, doğru ve tutarlı karar alma süreçlerini nasıl yok ettiğinin bir diğer somut örneği olmuştur.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR