Devlet Bahçeli AK Parti'ye sert sözlerle yüklendi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin "Siyaset ve Liderlik Okulu"nun 9. dönem eğitim faaliyetlerini tamamlaması dolayısıyla düzenlenen sertifika töreninde konuştu.
GÜNDEM , 11 Ocak 2014 Cumartesi, 15:18
Devlet Bahçeli AK Parti'ye sert sözlerle yüklendi

MHP Lideri Bahçeli, ''Ok yaydan çıkmıştır. Türkiye rüşvet ve yolsuzluk dumanı ile içine kapanmaktadır. İktidarın suyu çekmiş, omuzları çökmüştür'' şeklinde konuştu. Devamında ise, Kılıçdaroğlu'nun sık sık kullandığı sloganı söyledi; "Her yer rüşvet her yer yolsuzluk"

''Manevi değerleri rehber edinmiş ruhen kavramış yüksek ahlaklı gençlere çok ihtiyacımız vardır. İçinde bulunduğumuz zamanın avantaj ve dezavantajlarından kendine sorumluluk çıkarmalıyız. Gelişmeleri milliyetçi cevherlerle donatacak bir geleceğe ihtiyacımız vardır.

Eğitim bir milletin can damarıdır. Akıl ile duyumun önemini gözetmelidir. Akılsız duygu çıldırmaya zemin hazırlar. Akıl ve duygunun cesaretle, yolları kesişmedikten sonra huzur mümkün değildir.

KRİZLERİ AŞMANIN YOLU ORTAK AKIL

Gönülleri kazanmamızın derin sırrını burada aramalıyız. Kutlu ecdadımızın hak yoluna halk yoluna sadakati milletimizi başarıdan başarıya uçurmuştur. Biz kalbi olmadan hasbi olunamayacağını muhterem ecdadımızdan öğrendik. Muhteşem bir maziden marazi bir hale kanatlanmak elbette ibretliktir. Tarihin gerisine düşmek böyle bir şeydir. Gönül insanı olmanın takdir topladığı toplumsal ilişkilerin el üstünde tutulduğu zamanlarda huzur vatandan eksik olmamıştır. Akıl kalpte bir nur gözdür. Bugünkü şartlarda yaşadığımız krizleri aşmanın yolu aklı ortak çalıştırmaktır.

'BUHRANDAN MEMNUN OLMAK AKLA İHANET'

Müşterek aklı harekete geçirmektir. Mantık ve makulde söz kesmek gerekmektedir. Önümüz sisli ve engebelerle doludur. Arzulara esir düşmüş, tehlikelerle bezenmiş iktidar zulmü Türkiye’yi felakete götürmektedir. Ülkemizin buhranlı halinden memnun olmamız akla ihanettir. Yangından mal kaçırma gibi bir derdimiz yoktur. Kavgadan çıkar bekleme gibi bir gayretimiz yoktur olamayacaktır.

'AKP ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALIDIR'

Önce ülkem ve ben anlayışımızla ilerliyoruz. Adaletle ve akılla izah edilemeyen yanlışlıkları kederle izliyoruz. Milletimizin hakkını savunuyoruz. Bu krizi aşmak için kafa yoruyoruz. Geminin içindeki su gemiyi batırır demişlerdir. Rüşvet ve yolsuzluk suçlamaları iktidarı batırmıştır. Türkiye’nin saygınlığına da hasar verilmiştir. Ülkemizi düzlüğe çıkaracak birinci yol yolsuzluk iddialarının üzerine kararlılıklar gidilmelidir. Türkiye dehşet döngüsünden yara alsa da kurtulacaktır. Başbakan’ın önündeki en ciddi sorumluluk hukukun elini kolaylaştırmaktır. Milletimizin gözü açıktır, baldırı çıplakların oyunlarına hazırdır. Bacanaklara, kayınbiraderlere, iş adamlarına cepheden vuracaktır. AKP dip olan saygınlığını biraz diriltmek istiyorsa bu olayın üzerine gitmelidir, üzerine düşeni yapmalıdır.

Başbakan iddiaları dinlemeden komplo yalanlarını ortaya atmaktadır. İktidar ve yandaşları nefislerine uymuş paraya tamah etmiş ve günah işlemişlerdir. Kanunun kalaycıları billurlaşmıştır. Ne kadar çırpınsalar da iktidar büyüğünden küçüğüne iş üstünde basılmıştır.

'TÜRKİYE'DE HER ŞEY AYAĞA DÜŞMÜŞTÜR'

Bunlar ki doğrulukla çatışmışlardır. Ne acıdır ki Türkiye’de her şey ayağa düşmüştür. Kanayan yaralar sürekli değişmektedir. Tarihsel ibremiz haram yiyenlerin, ne var ne yok götürenlerin elinde tersine çevrilmiştir. Türkiye rüşvet ve yolsuzluk dumanıyla içine kıvrılmaktadır. Zaten zayıf olan güven ve istikrar mayınlı bir alana kıstırılmıştır.''

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR