Dindar koca istiyoruz
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Kazlıçeşme mitinginde küçük kızın açtığı 'koca istiyoruz pankartı'nı meclise taşıdı
GÜNDEM , 21 Haziran 2013 Cuma, 13:54
Dindar koca istiyoruz

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yazılı olarak yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

AK Parti’nin İstanbul Kazlıçeşme’de düzenlediği mitingde küçük bir kız çocuğunun ’Ayyaş, çapulcu koca değil; Allah’tan korkan dindar koca istiyoruz’ pankartı taşıdığını hatırlatan Nazlıaka, durumu dikkat çekici ve kaygı verici bulduğunu belirtti.

Konuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın herhangi bir girişimi olup olmadığını soran CHP’li Nazlıaka, pankartı hazırlayanların kimliğine ilişkin de sorular yöneltti.

CHP’li Nazlıaka’nın soruları şöyle: "7-8 yaşlarındaki bir kız çocuğunun elindeki pankartta ’koca’ tanımı yapmasına ilişkin Bakanlığınızın herhangi bir girişimi oldu mu? Bu pankartı hazırlayanların kimliği tespit edilip adli işlemler başlatıldı mı? Ülkemizde çocuk gelinler sorunu kaygı verici boyuttayken çocukların siyasete "kadınlıkları’ üzerinden alet edilmesi hakkında bir açıklamanız olacak mı?"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR