Diyanet'ten 'bayram namazı' açıklaması!
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bayram namazı da Cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekatlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz." dedi.
GÜNDEM , 30 Nisan 2021 Cuma, 16:51
Diyanet'ten 'bayram namazı' açıklaması!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, canlı olarak yayınlanan "Prof. Dr. Mustafa Karataş'la Sahur Vakti" programına video konferans sistemiyle katıldı. Erbaş, "Bayram namazı da Cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekatlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılabiliyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz." dedi.

Bayram namazı kılınacak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz

Programda Kovid-19 tedbirleri nedeniyle bayram namazlarının kılınıp kılınmamasıyla ilgili soruyu cevaplayan Erbaş, "Bayram namazı da Cuma namazı gibi kısa bir namazdır. İki rekatlı bir namazdır. Biz kılınacak bir şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılıyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz. Milletimizin camiye gelip bir hutbe ve iki rekat namazdan sonra dua yapıp camiden ayrılma imkanı var. Dolayısıyla bayram namazında herhangi bir sıkıntı olacağını şuan itibariyle düşünmüyorum fevkalade bir durum olmazsa." ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR