Dolar yine hareketli...
Dolar haftaya yükselişle başlamıştı... Bir süredir koronavirüs teşviklerinden etkilenen dolar fiyatları 7.7 lira sınırı etrafında işlem görmeye devam ediyor. Dolar bugün güne nasıl başladı merak eden vatandaşlarımız için canlı dolar izleme ekranı haberimizde. 6 Ekim 2020 Salı dolar kuru, dolar kurunda son durum ve Kapalıçarşı anlık ve canlı dolar kuru...
EKONOMİ , 06 Ekim 2020 Salı, 09:28
Dolar yine hareketli...

Geçtiğimiz hafta 7.7 sınırında hareket eden dolar, 7.7 sınırında kapanmıştı. Merkez bankasının doların yükselişini azaltmak için çalışmaları devam ediyor. Fed Başkanı Powell'ın Jackson Hole konuşmasının ardından uluslararası piyasalarda dolar fiyatlarının hareketlenmesine neden oldu. Powell'in ortalama enflasyon beklentisini açıklamasının ardından dolar fiyatları 7.8 sınırı etrafında fiyat belirliyor. Doların hareketlenmesi aynı zamanda dolar birikimi olanların da merak ettiği bir konu. Dolara yatırım yapanlar ise dolar yükselir mi araştırmalarına odaklanmış durumda. Peki 6 Ekim 2020 bugün dolar kaç TL, 1 USD kaç TL oldu, dolara yatırım yapılır mı, işte son dakika dolar kuru...

6 EKİM 2020 DOLAR KURU NE KADAR?

Merkez Bankası'nın likidite çalışmaları, ABD'deki işsizlik oranı, koronavirüs teşvikleri derken dolar sürekli hareketli günler geçirmeye devam ediyor. Koronavirüs salgınının ardından sürekli hareketlenen dolar fiyatları ne olacak merak ediliyor.. Sonuçta doların kaç TL olduğu herkesin ekonomik durumunu yakından ilgilendiriyor. İşte 6 Ekim Salı günü dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar...

BUGÜN DÖVİZ FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Doların geçen haftaki hareketliliği vatandaşları merakta bıraktı. Dolar önceki kapanışını 7,7620 liradan yaptı. Dolarda bugün yüzde -0.01 hareketlilik oldu. Dolar bugün güne satış fiyatı 7,7642 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı 7,7599 lira olarak 6 Ekim 2020 tarihinde başlamış oldu.

Euro önceki kapanışını 9,1533 liradan kapattı. Euro da bugün yüzde 0.12 hareketlilik oldu. Euro bugüne dikey yönde ve satış fiyatı 9,1600 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 6 Ekim 2020 tarihinde 9,1468 lira belirlendi.

İngiliz sterlini önceki kapanışını 10,0858 liradan kapattı. İngiliz sterlinin de bugün yüzde 0.18 hareketlilik oldu. Bugün ise Sterlin güne satış fiyatı 10,0979 lira, alış fiyatı 10,0739 ile başladı.

DOLAR GEÇEN HAFTAYI NASIL KAPATTI?

Fed Başkanı Jerome Powell'ın Fed'in ortalama 2 enflasyon hedefleyeceğini söylemesi ardından dolar fiyatları hareketlendi. Dolar kurunun hareketli olmasının bir diğer nedeni de ABD ve Rusya'nın aşı açıklamaları.
Dolar kuru, geçen hafta Türkiye piyasalarının kapanış saatinde seviyesinde hareket ederken yeni haftaya nasıl başladı merak ediliyor.
Dolar fiyatları geçen haftayı 7,5753 liradan kapattı. Dolar kuru geçen hafta uluslararası piyasada hareketlilik gösterdi.
Euro fiyatları ise geçen haftayı 8,9928 lira seviyelerinde kapatmıştı.. Euro fiyatları ne kadar oldu?
Sterlin ise geçen hafta kapanış saatlerinde 9,8194'ten işlem görüyordu. İşte canlı döviz fiyatları...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR