Dolarda OHAL
Uluslararası kredi derecelendirme şirketi S&P'un Türkiye'nin notunu indirmesi ve ardından üç ay süreyle OHAL ilan edilmesiyle, dolar yeni tarihi rekor düzeylere tırmandı.
EKONOMİ , 21 Temmuz 2016 Perşembe, 08:40
Dolarda OHAL
Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Standard And Poors'un (S&P) Türkiye'nin notunu indirmesi ve ardından üç ay süreyle olağanüstü hal (Ohal) ilan edilmesiyle, dolar yeni tarihi rekor düzeylere tırmandı.

TARİHİ ZİRVE

S&P'nin Türkiye'nin kredi notunu indirimesi sonrası, dolarda 3.0948 lira ile yeni tarihi zirvesine çıktı. Daha sonra 3.07 - 3.09 lira aralığında hareket eden dolar, Ohal ilanının ardından yeniden tırmanıya geçti ve yeni tarihi zirvesi 3.0970 liraya fırladı. Dolarda önceki zirve, geçen Ekim ayındaki 3.0750 liraydı.

DOLARIN ŞU ANKİ DURUMU

Dolar yeni tarihi zirveden sonra 3.08 liranın üzerinde hareket ederken, gece 3.40 lira sınırını aşan euro da bu düzeylerde işlem görüyor.

BORSA DA BEKLENİYOR

Haftanın üçüncü gününü de kayıpla kapayarak, yüzde 1.67 düşüşle 75 bin puanın da altına inerek, 74 bin 903 puana kadar gerileyen Borsa İstanbulEndeksi'nin yeni güne de satıcılı başlaması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR