Dünya gündemine oturan 39 cesetle ilgili kan donduran ayrıntılar!
İngiltere Essex'teki Waterglade sanayi sitesinde bir TIR'ın arkasındaki konteynerde donarak ölen 39 kişiyle ilgili yeni ayrıntılar kan dondurdu.
DÜNYA , 25 Ekim 2019 Cuma, 11:34
Dünya gündemine oturan 39 cesetle ilgili kan donduran ayrıntılar!

Essex polisi, yaptığı açıklamada TIR'da cansız halde bulunanların 31'inin erkek, 8'inin kadın olduğunu, tüm kurbanların Çin vatandaşı olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, soruşturmaya katkı sağlamak için harekete geçtiklerini duyurdu.

Cesetleri fark ettiğinde bayılacaktı!

İsmi Mo Robinson olarak açıklanan Kuzey İrlandalı şoförünse limandan aldığı konteynerde ne olduğunu bilmediği, Waterglade'e vardığında cesetleri fark edip ambulans çağırdığı tahmin ediliyor.

Mo Robinson verdiği ilk ifadede, dorsedeki cansız bedenleri gördüğünde baygınlık geçirdiğini ve ardından acil durum hattını aradığını belirtti.

Ailesi destek için İngiltere'ye geldi!

25 yaşındaki sürücünün Kuzey İrlanda'da yaşayan ailesi, oğullarına destek vermek için İngiltere'ye geldi.

Mo Robinson'un arkadaşı, "Mo'yu yıllardır tanırım. O dünyadaki en iyi insandır ve cömert biridir. O bunu yapacak biri değil. Dorsenin içinde ne olduğunu bile bilmiyordur." dedi.

Bu arada İngiliz polisi, TIR'ın cesetlerin bulunduğu dorsesinin Bulgaristan'dan geldiğine inandıklarını söyledi. Bulgaristan Başbakanı Leo Varadkar ise kamyonun ülkeye 2017'den beri giriş yapmadığını açıkladı.

Kamyon şöförü sevgilisiyle bebek bekliyor!

5 yıldır kamyon şoförlüğü yapan Robinson ve kuaför olan hamile sevgilisinin ise ikiz bebek bekledikleri ortaya çıktı.

Polis yetkilisi durumu açıkladı!

Olaya ilişkin konuşan polis yetkilisi, "Yaşamını yitirenlerin iyi bir ülkede gelecek ümitleri vardı." dedi.

Modern köle olarak kullanılacaklardı!

Polisin değerlendirdiği ihtimaller arasında bu kişilerin insan kaçakçılığı çeteleri tarafından adeta modern köle gibi manikür dükkanlarına, genelevlere, masaj salonlarına ve restoranlara satılması da var.

Bu durumun İngiltere'nin her bölgesinde görüldüğü belirtiliyor.

İnsan kaçakçılığı çetesinin işi!

Devon ve Cornwall Emniyet müdürü Shaun Sawyer, günümüzde modern kölelik ve insan kaçakçılığı çetelerinin müşkül durumdaki kaçak göçmenleri 'en kolay hedef' olarak gördüklerini belirtti.

Daha iyi yaşam şartları İngiltere'ye yasa dışı yollarla girmek isteyenlerden 30 bin sterline kadar para talep edildiği biliniyor.

Umuda yolculuk için Çin'den Avrupa'ya yola çıkanlar genellikle ülkenin Fujian bölgesinden geliyor.

Umuda yolculuk acı sonla bitti!

İşsizlik oranının çok yüksek ve yatırımların yok sayılacak kadar az olduğu Fujian'da umuda yolculuk oldukça normal görülüyor.

Yasa dışı yollarla Avrupa'ya gitmek isteyen kişiler 8 bin km'lik yolu gıda ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlardan mahrum ve dorselere kapatılmış şekilde gerçekleştiriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR