'Dünyada bir benzeri yok'
Bursaspor Kulübü, UEFA'nın verdiği ''1 yıl Avrupa kupalarından men'' cezasının CAS tarafından iptal edileceğine inanıyor.
BURSASPOR , 15 Haziran 2012 Cuma, 11:37
'Dünyada bir benzeri yok'


Bursaspor'un 6 Haziran'da yapılan 48. Olağan Genel Kurul toplantısında güven tazeleyen yönetim kurulunda yer alan İrfan Koç, aptığı açıklamada, oldukça demokratik seçimlerin ardından çalışmalara ara vermeden başladıklarını söyledi.

Camianın ve taraftarın birinci gündem maddesinin ''transfer'' olduğunu dile getiren Koç, ancak 2-3 oyuncu transfer edeceklerini kaydetti. Koç, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın başarılı olan kadroyu bozma niyetinde olmadığını ifade ederek, ''Gerekli bölgelere nokta transfer yapılacak'' dedi.

Son yıllarda yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da yaptıklarını anımsatan Koç, ''Avusturya uğurlu geldi'' dedi.

Koç, yeni sezon hazırlıklarını geçen yılki yerde yapacaklarını vurgulayarak, kampın 6 Temmuz'da başlayacağını, dönüş tarihinin ise 16 veya 19 Temmuz olarak düşündüklerini, bu süreçte önemli takımlarla hazırlık maçları da oynayacaklarını, ancak henüz programın kesinleşmediğini bildirdi.

CAS'a yapılan müracaat

İrfan Koç, UEFA'nın verdiği ''Avrupa kupalarından 1 yıl men'' cezasına ilişkin olarak CAS'a gerekli müracaatı yaptıklarını hatırlattı.

Cezayı hala anlamakta güçlük çektiklerini, yurt içi ve yurt dışından birçok spor adamının da kendileriyle aynı kanıda olduğunu belirten Koç, ''Bize verilen cezanın dünyada bir benzeri yok. Dünyada birçok kulüp, cezayı şaşkınlıkla karşıladı. Kararın 20 veya 22 Haziran'da verileceği bilgisi bize ulaştı. Cezanın CAS tarafından iptal edileceğini düşünüyoruz. Biz kararın lehimize olacağına inanıyoruz. Çünkü bizim bir suçumuz yok'' diye konuştu.

TFF'ye yönelik tepkiler


Trabzonspor ve Galatasaray'ın Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yönelik tepkilerine de değinen Koç, ''Bursaspor olarak biz bu yönetimin Türk futboluna yararlı olmayacağını kongrede söylemiştik'' dedi.

Koç, TFF Genel Kurulu'nda seçimlerin tek listeyle gidileceğinin kesinleşmesinin ardından ''dik duruş'' göstererek Yıldırım Demirören ve listesini desteklemeyeceklerini deklare ettiklerini anımsatarak, şöyle devam etti:

''Genel kurulda salona girmedik ve oy kullanmadık. Ama o ana kadar mevcut yönetime karşı olanlar, son dakikada girdiler ve mevcut yönetimi desteklediler. O zaman mevcut yönetimi destekleyen kulüpler şimdi bizden daha çok bağırıyorlar. Biz bu yönetime inanmadık ve bu düşüncemiz doğru çıktı. Biz dik duruşumuzu hala sürdürüyoruz.''

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR