Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?
Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere yılda iki sefer verilecek olan emekliye bayram ikramiyesinin Ramazan Bayramı öncesi ne zaman verileceği merak ediliyor.
EKONOMİ , 22 Mayıs 2018 Salı, 13:54
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve detayları belli olmaya başlayan emekliye bayram ikramiyesi konusu son zamanların en çok konuşulanlarından oldu. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere yılda iki sefer verilecek olan emekliye bayram ikramiyesinin Ramazan Bayramı öncesi ne zaman verileceği araştırılıyor.

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Emekliler ile emekli maaşı bağlanan gazi, şehit yakınları ve koruculara Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde verilecek bin lira ikramiyenin 2018 Ramazan bayramı öncesi ne zaman yatırılacağı ile ilgili henüz kesin tarih belli olmadı.

Ödeme tarihleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak. Maaşlar tahsis numarasının son rakamına göre ödeniyor. İkramiyeler ya bu şekilde farklı günlerde ödenecek ya da aynı gün ödenecek. İlk ikramiye 14 Haziran arife gününden önce haziranın başında hesaplara geçmesi bekleniyor. İkramiyeler emeklilerin maaş aldıkları bankalardaki hesaplarına yatırılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bayram ikramiyesinin emeklilerin en temel beklentisi olduğuna dikkati çekere, "Allah nasip etti, inşallah haziran ayının ilk haftasında ödemelerimizi gerçekleştireceğiz. Bunlarla ilgili tam tarihleri de açıklayacağız. Emeklilerimize hem Ramazan Bayramı'nda hem de Kurban Bayramı'nda biner lira ikramiyeyle ilgili çok güçlü bir adımı atacağız. Birileri diyor ki 'biz dedik de oldu.' Öyle bir şey yok. Üç dört aydır masamızdaydı, gündemimizdeydi." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR