Enes Kanter'den flaş milli takım yorumu!
NBA takımlarından Oklahoma City Thunders'ta forma giyen Enes Kanter, Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takım aday kadrosuna çağrılmamasıyla ilgili olarak flaş açıklamalar geldi. Kanter, "Siyasi nedenlerden dolayı alınmadım" yorumunu yaptı.
SPOR , 23 Haziran 2015 Salı, 21:09
Enes Kanter'den flaş milli takım yorumu!
A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'ın, 4-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nın aday kadrosuna NBA'de forma giyen Enes Kanter'i çağırmaması gündeme bomba gibi düştü...

Özellikle sezon ortasında transfer olduğu Oklahoma City Thunders'ta sergilediği başarılı performansla tüm dünyanın dikkatini çeken ve sezonu 13.8 sayı, 7.8 ribaund ve 0.5 asist ortalamalarıyla tamamlayan Enes'in çağrılmamasının nedenleri konusunda farklı spekülasyonlar yapılıyor. Ergin Ataman, büyük tartışma yaratan bu kararına gerekçe olarak, "Benden önceki teknik heyetle yaşadığı olaydan sonra özür dilemedi ve kendisini milli takıma kazandırma yolunda attığım sıcak adımlara karşılık vermedi" açıklamasını yaptı.

ENES KANTER: MİLLETİM İÇİN GÖREVE HAZIRDIM

Enes Kanter ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ataman'ın kararının sebebinin sportif değil siyasi olduğunu iddia etti. Kanter, Türk Milli Takımı formalı fotoğrafının içinde yayınladığı mesajda şu görüşleri savundu:

"Milli takımımızın ortaya koyabileceği başarıya katkı sağlama imkanımın elimden alınmasını üzüntüyle karşıladım. Milletimiz için göreve hazırdım. Ancak verilen idari karara rağmen milli takımımızı ve takım arkadaşlarımı bütün kalbimle destekliyorum.

"SUNULAN SEBEPLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Bu konuda verilen kararın ve açıklamanın profesyonel ve milli takımımıza yakışır şekilde olmasını temenni ederdim. Sunulan sebepler gerçeği yansıtmıyor ve kadroya alınmama sebebim inandığım değerler ve siyasi görüşümdür.

Şimdi bunları tartışmayıp milli takımımızın, ülkemizin başarısına odaklanmalıyız. Biz ancak bir, beraber ve bütün olabildiğimiz zaman Türkiye'yiz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR