Engin Altan Düzyatan, akülü araba ihtiyacıyla kandırılarak dolandırıldı
Kendisini özel kalem müdürü olarak tanıtan bir kişi, akülü arabaya ihtiyaçları olduğunu belirterek oyuncu Engin Altan Düzyatan'dan yardım istedi. Yardım çağrısına sessiz kalmayan oyuncunun ise söz konusu şahıslara 3'er bin TL gönderdiği öğrenildi. Kısa süre içinde kandırıldığını farkına varan oyuncunun şikayetinin ardından şahıslar hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamasından dava açıldığı belirtildi.
MAGAZİN , 24 Mayıs 2021 Pazartesi, 09:48
Engin Altan Düzyatan, akülü araba ihtiyacıyla kandırılarak dolandırıldı

Engin Altan Düzyatan ile iş adamı Emre Kural'ı arayan bir şahıs kendisini Aydın Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıttı. Akülü arabaya ihtiyaçları olduğunu söyleyen şahıs, ünlü oyuncu ve Kural'dan para istedi. Düzyatan, bu kişiye 3 bin lira gönderdi.

CEZALARI ERTELENDİ

Sabah'ın haberine göre; Daha sonra şahıs tarafından dolandırıldığını anlayan oyuncu, Kural'la birlikte şikayetçi oldu. Savcılık soruşturma kapsamında Hacı Emin C. ve iş birlikçisi Kemal K. hakkında dava açtı. İki kişi, nitelikli dolandırıcılık suçundan 4'er yıl hapse mahkum edildi. Mahkeme cezayı 1 yıl 8 ay hapis ve 125 gün adli para cezasına indirip 5 yıl boyunca erteledi. Ancak Hacı Emin, alkollü araç kullanırken yakalanınca ertelenen cezasının açıklanması için ihbarda bulunuldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR