Erdoğan'a bir taksici o iddiayı hatırlatınca...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısı sonrasında bazı taksicilerin yolculardan fahiş ücret talep ettiği yönündeki iddialara ilişkin, "O ahlaksızlığı yapanların ahlaksızlığı kendi üzerinedir. Bunları hiç takmayın." dedi.
GÜNDEM , 02 Temmuz 2016 Cumartesi, 20:33
Erdoğan'a bir taksici o iddiayı hatırlatınca...
Erdoğan, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kompleksine ziyarette bulundu.  Burada Şaban Çerman isimli taksicinin sigara paketini cebinden alan Erdoğan, bir  süre taksicilerle sohbet etti.

Daha sonra hitap ettiği taksicilerden sigarayı bırakmalarını isteyen  Erdoğan, "Arabada biliyorsunuz sigara içmek yasak. Arabada içen bedelini öder.  Hiçbir taksici aracın içinde sigara içtiremez, yasak. Zaten bunları bir yapsak,  bu ülkede neleri hallederiz. Kahvehanelerde tavan ne olurdu, simsiyah olurdu.  Araç içinde tavan ne olurdu? Simsiyah. Koltuklar aman ya Rabbi." diye konuştu.

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının kendilerini derinden  yaraladığını ifade eden Erdoğan, "Bizleri bu mübarek Ramazan ayı içinde derinden  yaraladı. Bunların İslam'la alakası yok, bunlar Müslüman değil. Bunların yeri bir  defa ila cehenneme zumera." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir taksicinin, "Bunları bitirin. PKK olayını  bitirin" sözleri üzerine,Kilis'te iftar yapacaklarını belirterek, şöyle konuştu:
"Bazıları bize 'gitmeniz riskli olur', şudur budur filan. Biz de  diyoruz ki 'orada yaşayan vatandaşlarımız aynı riskin altında yaşamıyor mu,  yaşıyor.' Dolayısıyla biz de aynı riski taşımak zorundayız. Eğer taşımazsak,  zaten bu ülkede birliği beraberliği tesis edemeyiz. Hep beraber bunlara karşı  tavrımızı koyacağız. Biz tabii bir şeye inanmışız. Kaderin üstünde bir kader  vardır. Yaralı kardeşimizin durumu ortada. Allah muhafaza etti. Elhamdülillah  korudu ama o öbür tarafta da ölenler var. Onun için bir şeye inanmışız. Nedir?  Kaza da bizim için kader de bizim için. Buna imanımız olduğu için Müslümanlar  olarak biz rahatız. Ama başkaları ürkek. Bunların hepsini beraberce aşacağız.  Durmak bu noktada yok. Sonuna kadar bu işin üzerine gideceğiz. Askerimiz,  polisimiz, köy korucularımız, hep beraber... Bu iş bitmeden de bırakmayacağız inşallah."

"BUNLARI HİÇ TAKMAYIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başka bir taksicinin sosyal medyada, saldırının  ardından taksicilerin yaralılardan ve yolculardan çok fazla para aldığına dair  iddiaları hatırlatması üzerine, "Biliyorsunuz ben bu sosyal medyaya karşıyım.  Bundan dolayı da bana çok saldırı da oldu. Ben bu Twitter'a filan hepsine  karşıyım ve bunları paylaşmıyorum. Kendim de kullanmıyorum. Benim adıma  kullananlar var, o ayrı mesele. O ahlaksızlığı yapanların ahlaksızlığı kendi  üzerinedir. Bunları hiç takmayın." ifadesini kullandı.

Erdoğan, taksicilerin yaklaşan Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, nice  ramazana huzur ve sükun içinde ailelerle ulaşmayı temenni etti.

Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can da " 'Acaba  Cumhurbaşkanımız direksiyonu ne zaman bu tarafa kıracak?' diye bekliyoruz. Sizi  çok seviyoruz. Burası sizi çok seviyor." diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR