Erdoğan'dan fezleke açıklaması! "Genel kurulda da eller kalkar"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'e gelen HDP'li vekillerin fezlekeleriyle ilgili olarak, "Süreç neyse aynen işleyecek. Komisyon müzakere yapar, genel kurulda da eller kalkar." ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 24 Şubat 2021 Çarşamba, 14:09
Erdoğan'dan fezleke açıklaması! "Genel kurulda da eller kalkar"

Geçtiğimiz günlerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke hazırlamıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, vekiller hakkında "şiddet olaylarının başlatılması ve devam ettirilmesi yönünde hareket ettiklerine dair deliller elde edildiği" ifade edilmişti.

ŞENTOP: FEZLEKE MECLİS'E GELDİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da bugün konuya ilişkin, "Aralarında HDP'li milletvekillerinin de olduğu 33 fezleke dün akşam Meclis'e ulaştı" dedi.

"SÜREÇ NEYSE İŞLER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bugün partisinin grup toplantısında konuştuktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan HDP'lilerin fezlekeleri hakkında kendisine yöneltilen soruya, "Süreç neyse aynen işleyecek. Komisyon müzakere yapar, genel kurulda da eller kalkar." sözleriyle yanıt verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR