Eskişehir Oto Tamirciler Sitesinde patlama
Oto Tamirciler Sitesi'ndeki bir imalathanede meydana gelen patlamada 4 kişi hayatını kaybetti.
GÜNDEM , 22 Haziran 2012 Cuma, 14:57
Eskişehir Oto Tamirciler Sitesinde patlama
75. Yıl Mahallesi'ndeki Teksan Sanayi Sitesi'nde bir iş yerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle meydana gelen patlamanın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.
Patlamanın yaşandığı imalathane ile yanındaki iş yerinde çıkan yangın itfaiye ekiplerine söndürüldü. İtfaiye ve sağlık ekiplerince iş yerlerinde yapılan kontrollerde 4 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

İl Emniyet Müdürü Kuru
Olay yerinde incelemelerde bulunan Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru, gazetecilere yaptığı açıklamada, iş yerinde meydana gelen patlamayla ilgili itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarının ardından gerekli teknik işlemlerin yapılacağını söyledi.
Olayda 4 işçinin hayatını kaybettiğini ifade eden Kuru, ''Ne olup bittiği, teknik çalışmanın ardından belli olacak. Orada bir imalat yapılıyor olabilir. Birtakım beyaz maden torbaları var, onlar incelenecek'' diye konuştu.

Hayatını kaybeden işçilerin isimleri belli oldu
Öte yandan Zafer Akansoy'a ait iş yerinde toplam 5 kişinin çalıştığı, olay sırasında 1 işçinin cuma namazına gittiği, diğer 4 kişinin ise çalıştığı sırada patlama meydana geldiği bildirildi.

Bu arada patlamada hayatını kaybeden işçilerin isimlerinin Ahmet, Melik, İsmail ve Umut olduğu, açık kimlik tespiti için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR