Eskrimciler sezona iyi başladı
Macaristan ve Slovakya'da düzenlenen U17 Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvaları'nda yarışan milli eskrimciler kazandıkları kupalarla sezona iyi başladı.
SPOR , 07 Ekim 2021 Perşembe, 11:56
Eskrimciler sezona iyi başladı

Macaristan ve Slovakya'da düzenlenen U17 Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvaları'nda yarışan milli eskrimciler kazandıkları kupalarla sezona iyi başladı.

Flöre, kılıç ve epe branşlarında Türkiye'yi temsil eden yıldız eskrimciler kazandığı kupa ve madalyalar ile 2021-2022 yurt dışı turnuva sezonuna iyi bir performansla başlayarak takımlarda iki birincilik, bir üçüncülük kupasının yanı sıra bireyselde de bir altın, bir de bronz madalya ile tamamladı.

Slovakya Samorin'de flöreci kızlar birincilik kürsüsünü kimseye bırakmadı. 'Yıldız Kızlar Flöre' kategorisinde düzenlenen turnuvanın ilk günü Olimpik Milli Eskrimci Alisa İsbir gün şampiyonu olurken, Fatima Zehra Anbarlılar beşinci, Almıla Birçe Durukan yedinci olarak kürsüde yer alma başarısını gösterdi. Takım müsabakalarında ter döken Yıldız Kızlar Flöre takımı Fatima Zehra Anbarlılar, Alisa İsbir, Almıla Birçe Durukan ve Şevval Pelin Cantenar'dan kurulu Yıldız Kızlar Flöre takımı kürsünün birinci basamağında yer aldı. Yıldız Erkek Kılıç takımı da Macaristan Gödöllö'de rakiplerini geride bıraktı. Tolga Aslan, Kerem Çağlayan, Burak Efe Emiroğlu ve Alkım Öztürk'ün bulunduğu milli takım, organizasyonun ikinci günü verdiği mücadele sonucu birincilik kupasının sahibi oldu. Bununla birlikte turnuvanın ilk gününde bireyselde piste çıkan milli sporcu Tolga Aslan bronz madalya elde ederken, Enes Talha Kalender 5'inci sıranın sahibi olarak kürsüde yer aldı. Aynı zamanda 'Yıldız Kızlar Kılıç' kategorisinde mücadele eden TOHM sporcu Nil Güngör de turnuvayı 5'inci sırada tamamlayarak kürsüdeki yerini aldı.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de ise epecilerin mücadelesi vardı. Halis Efe Elibol, Murat Meriç ve Yalgın Yeter'in yer aldığı Yıldız Erkekler Epe takımı, önemli bir başarıya imza atarak üçüncülük kupasını kaldırmayı başardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR