Facebook'ta çalışmak imkansız değil
Facebook Tasarım Programı Müdürü Michelle Morrison, Facebook'ta çalışmanın imkansız olmadığını, herkesin başvurabileceğini bildirdi.
TEKNOLOJİ , 05 Mart 2017 Pazar, 23:29
Facebook'ta çalışmak imkansız değil

Facebook'un her geçen gün büyümeye devam ettiğini, bu platformu 2 milyar insanın kullandığını söyleyen Morrison, "Sosyal değer yarattığımız sürece büyümeye devam edeceğimize inanıyoruz." açıklamalarında bulundu.

Facebook'ta bir kişi bir şirketi beğendiği zaman tüm arkadaşlarının onu gördüğünü hatırlatan Morrison, "İster Türkiye'de, ister Jamaika'da isterseniz Meksika'da olun, Facebook'ta şirketiniz için bir sayfa açılması ve o listeye girilmesi çok önemli. Bu küresel bir yaklaşım." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook'u en çok kullananların ABD'de olduğunu, onun dışında Kosta Rika ve Endonezya gibi ülkelerde de büyüdüklerini belirterten Morrison, en büyük trendin ise cep telefonları ve yüksek kaliteli internet olduğuna işaret etti.

TASARIM, TÜRKİYE'DE BÜYÜYEN ALANLARDAN BİRİ

Facebook Tasarım Programı Müdürü Michelle Morrison, Facebook'un DNA'sında işe ve iş görüşmesine insanların olduğu gibi gelmesi olduğunu kaydetti.

Michelle Morrison, Facebook'ta iş görüşmesine gelenlerin açık ve dürüst konuşması, kim olduğunu ve değerlerini söylemesi gerektiğini vurgulayarak, "Dünyayı daha iyi bir hale getirmek için çabalayan insanlarla çalışmak istiyoruz." diye konuştu.

Morrison sözlerine şöyle devam etti:

"Müşterilerimiz için bir değer yarattığımız, bireysel ve şirket paylaşımlarınız sürdüğü sürece biz de büyümeye devam edeceğiz. Instagram ile Twitter kullanılmadan önce ve sonrasında da Facebook platformu büyümeye devam ediyor, topluluğu giderek genişliyor. Bizim bağlantı sunma şeklimiz de değişiyor. Geleceğin teknolojilerine öncülük ediyoruz. Facebook gibi sürekli insanları birbirine bağlayan teknolojileri lanse etmeye devam edeceğiz. Dünyanın her yerinden insanları işe alıyoruz. Tüm dünyada 16 ofisimiz var. Herhangi bir Türk tasarımcı Facebook için çalışmak istiyorsa en uygun ofisi bulup başvuru yapabilir. Kendi alanınızda en iyi tasarımcı olmanız lazım. Aynı zamanda ürün ve iletişimi de çok iyi bilmeniz lazım. Facebook'ta ilgilendiğiniz alanlardan birinde şansınız olur. Tasarım, Türkiye'de büyüyen alanlardan biri. Türkiye'de tasarım alanını yavaş yavaş büyüterek geliştiriyoruz. Facebook'ta çalışmak imkansız değil herkes başvurabilir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR