Faciadan dönüldü! Şarjör sesini duyunca...
Amsterdam'dan Paris'e sefer yapan trende bir saldırganın silahıyla etrafa ateş açtığı olay, büyük bir katliama dönüşmeden önlendi. İki kişiyi yaralayan saldıgan; üç ABD'li yolcu tarafından etkisiz hale getirildi. ABD'lilerden ikisinin asker olduğu belirtildi.
DÜNYA , 22 Ağustos 2015 Cumartesi, 10:41
Faciadan dönüldü! Şarjör sesini duyunca...
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'dan Fransa'nın başkenti Paris'e sefer yapan yüksek hızlı Thalys treninde silahlı bir kişi, yolcular tarafından yakalandı.

Kalaşnikoflu saldırgan; Spencer Stone, Alek Skarlatos ve Anthony Sadler isimli üç ABD'li tarafından etkisiz hale getirildi. Çıkan arbedede yaralananlardan birinin Stone olduğu açıklandı

ŞARJÖR SESİNDEN FARK ETTİLER

Tuvaletteki saldırganın makineli tüfeğinin şarjörünü doldurma sesini duyan ABD'lilerin, bunun üzerine harekete geçtiği belirtildi.

Fransız medyası, Faslı olduğu belirtilen 26 yaşındaki saldırganın Arras istasyonunda gözaltına alındığını bildirdi. Yetkililer, saldırganın elindeki Kalaşnikof'u ateşleyemediğini, yolculardan birini tabancayla, diğerini de kesici bir aletle yaraladığını belirtti.

\"\"

Olayın ardından Skarlatos ve Sadler'ın yanı sıra ABD'lilerle aynı vagonda olan 62 yaşındaki İngiliz Chris Norman'a, gösterdikleri cesaretten dolayı madalya verildi. Associated Press, Stone'un Amerikan Hava Kuvvetleri'nde görev yaptığını, Skarlatos'un ise Temmuz ayında Afganistan'dan döndüğünü belirtti.

OBAMA'DAN ÖVGÜ

ABD Başkanı Barack Obama, "çok daha kötü bir trajediyi önleyen kahramanca hareketlerinden" ötürü ABD vatandaşlarını tebrik etti.

\"\"

 Fransız aktör Jean-Hugues Anglade, saldırı sırasında alarm düğmesine basmak için camı kırmaya çalışırken hafif şekilde yaralandı.

Gözaltına alınan kişinin Fransız istihbarat servisinin kayıtlarında olduğu açıklandı. Saldırı, yerel saatle 17.50 sularında tren Belçika'dan geçerken yaşandı. Tren olayın ardından Fransa'nın Belçika sınırı yakınlarındaki Arras kenti istasyonunda durdu. Nedeni henüz belirlenemeyen saldırının ardından Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve da Arras kentine gitti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR