FETÖ'den aranan Bank Asya'nın kurucu ortağı yakalandı
Bank Asya'nın kurucu ortaklarından olan FETÖ firarisi Kamil Yavuz M., Ankara'da düzenlenen operasyonda sahte kimlikle yakalandı. Pişmanlıktan yararlanan bir şüpheli ifadesinde Kamil Yavuz M. hakkında, "FETÖ'nün himmet paralarını legal hale getiren kişidir" dedi.
GÜNDEM , 07 Kasım 2020 Cumartesi, 12:14
FETÖ'den aranan Bank Asya'nın kurucu ortağı yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çankaya ilçesinde düzenlenen operasyonda FETÖ firarisi Kamil Yavuz M, üzerinde başkası adına düzenlenmiş kimlikle gözaltına alındı.

BANK ASYA'NIN KURUCU ORTAĞI

Ekiplerin çalışmaları sonucu Kamil Yavuz M'nin, örgütün "Türkiye mütevelli heyeti"ndeki himmet ağının önemli isimlerinden ve Bank Asya'nın kurucu ortaklarından olduğu, hakkında FETÖ yöneticisi olduğuna dair çok sayıda beyan bulunduğu ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

"FETÖ'NÜN HİMMET PARALARINI LEGAL HALE GETİREN KİŞİDİR"

İzmir'de etkin pişmanlıktan faydalanan bir şüphelinin ifadesinde, Kamil Yavuz M. hakkında "FETÖ'nün himmet paralarını legal hale getiren kişidir" şeklinde beyanda bulunduğu ve Kamil Yavuz M. hakkında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince verilmiş arama kaydı olduğu öğrenildi.

Öte yandan, halen örgütün finansal yapılanması içinde yönetici pozisyonunda çalışmaya devam eden zanlının, bugüne kadar yakalanmamak için kılık değiştirdiği ve sık sık adres değişikliği yaptığı belirlendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR