FETÖ'nün evlilik kitabı ile izdivaç talimatnamesi ortaya çıktı
FETÖ'nün örgüt içi "evlilik" kitapçığı ile izdivaç sorumlularına verilen talimatnameler ele geçirildi. Ulaşılan belgelerde örgüt izdivaç sorumlularına "Hizmetin dışından biriyle evlenmek bizim ölümümüz demektir" talimatı verdikleri ortaya çıktı. İşte haberin ayrıntıları...
GÜNDEM , 02 Mart 2021 Salı, 16:25
FETÖ'nün evlilik kitabı ile izdivaç talimatnamesi ortaya çıktı

FETÖ mensuplarının talimatla evlenip boşanmasıyla ilgili örgüt talimatlarını içeren "2015 Evlilik" kitapçığı ile yaklaşık 30 sayfadan oluşan ve izdivaç sorumlularına talimatlar içeren belgelere ilk kez TRT Haber ulaştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturmasında ele geçirilen evlendirme kitapçığı ile örgüt izdivaç talimatnamesinde kamunun her kademesinde örgütsel evliliklerin organize edildiği belirlendi.

TÜRKİYE GENELİNDE BEKAR VE DULLAR LİSTELENİYOR

Ülke genelinde örgüt mensubu bekar/dul kadın ile erkeklerin listelenerek sürekli ve sistemli bir şekilde güncellenerek takip edildiği tespit edilen FETÖ'nün örgüt içi evlilik sisteminde mensuplarını A'dan Z'ye her şeyleriyle kayıt altında tuttuğu anlaşıldı.

TRT Haber'den Kemal Gümüş'ün haberine göre; savcılığın talimatı üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının (KOM) derinleştirdiği soruşturmada, FETÖ'nün özellikle örgüt içi evlendirilen militanlarla kadrolaşmaya ağırlık verdiğini ve bunları önemlerine göre gruplandırdığını belirledi.

Ele geçirilen "05 Personel Mutabakat" isimli belgede, "İzdivaçlarda ana renkler eşli şartıyla istihdam olduğu içi TT kadrosu olarak kabul edilir" talimatı olduğu ve örgüt içinde gurupları ana renkler ile ara renkler diye iki kategoride ele aldığı kaydedildi.

"DIŞARIDAN BİRİYLE EVLENMEK BİZİM İÇİN ÖLÜMDÜR"

Örgüt tarafından izdivaç sorumlularına verilen talimatlar içinde, "Hizmetin dışından biriyle evlenmek gibi bir husus bizim ölümümüz demektir. Yanlış evliliklerin faturasını hizmet çok acı ödüyor. Mesele sadece bir izdivaç değildir. H.E'nin dediği gibi Hizmet hayatının devam etmesi ve temadisi için çok önemlidir" deniliyor.

"HERKESİ MUTLAKA BİZ EVLENDİRMELİYİZ"

4 Haziran 2016 "Gündemler" isimli belgede ise şu talimatlar yer alıyor:

"Neden biz evlendirmeliyiz? Yıllarca çekilen sıkıntılar ve emekler arkadaşları evlilik konusunda kendi hallerine bırakarak, zayi edilmemeli ve her arkadaşı mutlaka biz evlendirmeliyiz. Hizmet hayatımızın temadisi ve güçlenmesi adına öğrencilerimizi (asker, polis, hakim savcı doktor vb.) uygun eşle buluşturmak çok önemlidir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR