Flaş açıklama! 40 bin öğretmen...
Milli Eğitim Bakanlığınca ülke genelindeki 40 bin norm fazlası öğretmen, bulundukları illerde tercihlerine göre, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından kapatılarak devlet okuluna dönüştürülen ve diğer açık bulunan okullarda görev alabilecek
GÜNDEM , 28 Temmuz 2016 Perşembe, 12:51
Flaş açıklama! 40 bin öğretmen...
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ülke genelindeki 40 bin  norm fazlası öğretmen, bulundukları illerde tercihlerine göre, FETÖ'nün darbe  girişiminin ardından kapatılarak devlet okuluna dönüştürülen ve diğer açık  bulunan okullarda görevlendirilecek. 
 
MEB'de, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından kapatılan okullar ve açığa  alınan öğretmenlerle ilgili işlemler sürerken, bir yandan da 2016-2017 eğitim  öğretim döneminde öğretmen ihtiyacının karşılanması için hazırlıklar devam  ediyor.
 
 Bakanlık, ülke genelindeki 40 bin norm fazlası öğretmenin, darbe  girişiminin ardından kapatılarak devlet okuluna dönüştürülecek ve açık bulunan  diğer okullarda görevlendirilmesi için çalışma yürütüyor.
 
 Bu kapsamda norm fazlası öğretmenler, "bulundukları illerde, ihtiyaç  oluşacak okullara tercihlerine göre" yerleştirilecek.
 
 TEOG sürecine dahil edilmesi planlanıyor
 
 Hakkında kapatma kararı verilen okulların da devlet okuluna  dönüştürülmesi için hazırlıklarını sürdüren bakanlık, illere yazı göndererek, bu  kurumların norm kadrolarının belirlenmesini istedi.
 
Bakanlık, kapatılan özel okulların hiçbirinin atıl kalmaması yönünde  de çalışma yürütüyor. Kapatılan okullardan devlet liselerine dönüştürüleceklerin,  TEOG tercih ya da daha sonra nakil sürecine dahil edilmesi planlanıyor.
 
 Bazı iller tarafından kapatılan özel okulların MEB'e tahsisine ilişkin  kararlar da bakanlığa ulaşmaya başladı.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR