Fotoğrafçı gence kanlı tuzak
Adana'da profil fotoğrafları çekerek okul harçlığını çıkaran bir kişiyi sosyal paylaşım sitesinde arkadaş olarak ekleyen 6 kişi, 16 yaşındaki genci fotoğraf çektirmek için parka çağırıp bıçakladıktan sonra makinesini alıp kaçtı. Zanlılar fotoğraf makinesini satarken suçüstü yakalandı.
GÜNDEM , 05 Nisan 2014 Cumartesi, 10:17
Fotoğrafçı gence kanlı tuzak

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Reşatbey Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, babası emekli olan 16 yaşındaki lise öğrencisi M.G., okul harçlığını çıkarmak için borçlanarak fotoğraf makinesi aldı. Fotoğraf tutkunu olan öğrenci, bu tutkusunu paraya çevirmek ve babasının yükünü almak için arkadaşlarına Facebook profil fotoğrafı çekmeye başladı. Tanesi 5 ila 10 lira arasında değişen fiyatlarda fotoğraf çeken M.G., bu işi yaptığını Facebook'taki sayfasında da ilan etti. Bunun üzerine Y.D. (23), F.T. (21), Z.D. ile yaşları küçük olan 3 kişi M.G.'yi Facebook'ta ekleyip fotoğraf çektirmek istediklerini söyledi. Zanlılar M.G.'ye aynı gün Merkez Park'ta randevu verdi. Buraya gelen zanlılar, M.G. ile birkaç fotoğraf çektirip daha sonra başka yerde de fotoğraf çektirmek istediklerini söyledi. Ara sokaklara gelen M.G.'ye burada Y.D. tarafından bıçak çekilerek fotoğraf makinesi istendi.

M.G., "Bu benim ekmek teknem, veremem. Daha borcu bitmedi" dedi. Bunun üzerine Y.D. genci iki bacağından bıçaklayıp fotoğraf makinesini alarak kaçtı. M.G. yaralı bir halde polisi aradı. Olay yerine gelen polis, genci önce hastaneye götürdü, daha sonra da eşkalleri alarak araştırma başlattı. Polis hemen elektronik aletlerin en çok satıldığı Çakmak Plaza'ya bir ekip göndererek burada eşkaller üzerinde çalışma yapılmasını istedi. Bu arada 3 kişi fotoğraf makinesini satmak isterken polise yakalandı. Zanlılar emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilirken, fotoğraf makinesi gence teslim edildi. M.G. polislere, "Ekmek teknemi bulduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Siz olmasanız ben yanmıştım" dedi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR