Fuhuş operasyonuna 11 tutuklama
Antalya'da polisin 23 ev ve 2 otelde yaptığı fuhuş operasyonunda gözaltına alınan şebekenin 17 üyesinden 11'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.
GÜNDEM , 28 Haziran 2013 Cuma, 16:23
Fuhuş operasyonuna 11 tutuklama

Merkez ilçe Konyaaltı'nda çeşitli evlerde fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro görevlileri, Ukrayna, Moldova, Rusya, Türkmenistan ve Gürcistan'dan temizlik işçisi olarak çalıştırılacağı söylenerek getirilen kadınların fuhuşa zorlandığı bilgisine ulaştı. 23 ev ile 2 otele yapılan operasyonda, şebeke lideri olduğu ileri sürülen İ.D (46), yardımcıları T.K. (33) ve V.S. (32) ile birlikte L.O. (31), S.Ö. (30), Y.A. (38), İ.T. (39), Z.D. (33), E.Ö. (43), A.K. (53), C.İ. (25), M.A. (39), Z.A. (52) ve E.A. (34), 'fuhuşa yer temin etmek', 'fuhuşa aracılık etmek' suçundan, M.İ. (29) ile eşi F.Y. (23) ve M.V. (29) ise 'hürriyetten yoksun bırakma' ile 'insan ticareti' suçlarından gözaltına alındı.

Şüphelilerin Liman Mahallesi ve Hurma Mahallesi'nde hep aynı emlakçıdan kiralanan evlere yerleştirilen yabancı uyruklu kadınları zengin müşterilere özel araçlarla fuhuş yapmak ve özel partilere katılmak amacıyla gönderdiği, örgütün elinden kaçmaya çalışan kadınlara işkence yaptıkları ortaya çıktı. Şebekenin, Türkmenistanlı M.İ. ile eşi F.Y. ve M.V. aracılığıyla internet üzerinden ve yurtdışındaki akrabaları aracılığıyla Türkiye'ye çalışmak için gelmek isteyen kadınları temizlik işi yapmak üzere getirdiği, ardından pasaportlarına el koyarak fuhuşa zorladığı saptandı.

Yabancı uyruklu 22 kadın, ülkelerine gönderilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü Misafirhanesi'ne yerleştirildi. İfadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen 17 şüpheliden şebeke lideri İ.D ile Türkmenistanlı M.İ. ile eşi F.Y. ve M.V.'nin aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı. Şebeke üyesi olduğu iddia edilen 6 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR