Gaziantep'teki patlamaya ilişkin Bakan Koca'dan ihmal iddialarına yanıt
Gaziantep'te özel bir hastanede 11 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. İhmal iddialarına yanıt veren Bakan Koca, 'Bu hadise ile Bakanlığımızın yetki ve sorumlulukları arasında gerçek dışı ilişkiler kurmanın kimseye faydası yoktur' dedi.
GÜNDEM , 20 Aralık 2020 Pazar, 17:13
Gaziantep'teki patlamaya ilişkin Bakan Koca'dan ihmal iddialarına yanıt

Bakan Koca açıklamasında, 'Gaziantep'te bir özel hastanemizde dün yaşanan elim hadise idari ve adli olarak incelenmektedir. Bu hadise ile Bakanlığımızın yetki ve sorumlulukları arasında gerçek dışı ilişkiler kurmanın kimseye faydası yoktur' dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Sağlık Bakanlığı'nca yapılan açıklamada da, "Bakanlığımızca hastanelere gönderilen bir bilgilendirme yazısının, bazı basın yayın organları tarafından Gaziantep'te COVID-19 yoğun bakım servisinde meydana gelen yangınla ilişkilendirilerek buradan ihmal senaryoları üretilmesi üzerine açıklama ihtiyacı doğmuştur. Bakanlığımızın görevi ve yetkisi gereği hastaneleri bilgilendirmesinin, zorlama bir yorumla "ihmal" olarak yansıtılmasının kabul edilmesi mümkün değildir. Gaziantep'te meydana gelen elim hadise hakkında Bakanlığımız ve Savcılık tarafından soruşturma başlatmıştır" denildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR