Gemlik'te de ücretsiz cerrahi maske dağıtımı başladı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs salgını sonrası kullanımı artan maskelerin ücretsiz olarak vatandaşa dağıtılacağı talimatı sonrasında Gemlik'te de ücretsiz cerrahi maske dağıtımı başladı.
BURSA , 10 Nisan 2020 Cuma, 09:56
Gemlik'te de ücretsiz cerrahi maske dağıtımı başladı!

HABER/MERVE ÖZDEMİR

İlk etapta Bursa Valiliği tarafından gönderilen 3 bin adet maskenin dağıtımı Gemlik Vefa Destek Grubu tarafından gerçekleştirildi.

Gemlik'te başta Gemlik Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran olmak üzere gönüllü 80 öğretmen ve 40 imam Türkiye'ye örnek oldu. Bu haber bursahakimiyet.com.tr den alınmıştır

Gemlik Kaymakamlığı'nın bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu'nda tamamen gönüllü olarak yer alan öğretmen ve imamlar 26 Mart tarihinden itibaren öncelikle 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan kimselerin maaşları bankalarından alınıp evlerine götürmeye başladı. Daha sonraki günlerde maaş ikramiyeleri ve erzak yardımlarını da evlere götüren Gönüllü öğretmen ve imamlar şimdi de ücretsiz maske dağıtımında da görev alarak bu alanda Türkiye'ye örnek gönüllük hareketine imza attılar.

Gemlik Vefa Destek Grubunun yardım faaliyetleri Gemlikliler tarafından takdirle karşılandı.

Yardımların ulaştırıldığı vatandaşlar ülkemizin en kısa zamanda bu sıkıntılı günleri atlatmasını temenni ederken başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu zor dönemde özverili bir şekilde çalışan sağlık çalışanları, emniyet kuvvetleriyle vefa destek gurubundaki gönüllülere dualarını eksik etmediler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR