Genç futbolcunun öyle bir ismi var ki!
Kolombiya futbolunun gelecekteki yıldızı olarak gösterilen Efmamjjasond'un ismi problem yaratıyor. Efmamjjasond'un ebeveynleri oğullarına isim verirken yılın 12 ayının baş harflerini yan yana getirmeyi tercih etmiş...
SPOR , 09 Şubat 2019 Cumartesi, 19:17
Genç futbolcunun öyle bir ismi var ki!

Atletico Medellin formasını giyen genç oyuncu, Arjantin ekiplerinden San Lorenzo'nun dikkatini çekti. Yetenekleriyle herkesi büyüleyen genç futbolcunun başarılı olmasının önünde ise bir engel var. Soyadı Gonzalez olan 1999 doğumlu genç futbolcunun adı Efmamjjasond.

Kolombiya basınında yer alan haberlere göre telaffuzu mümkün olmayan bu ismin bütün olarak herhangi bir anlamı da yok. Efmamjjasond'un ebeveynleri oğullarına isim verirken yılın 12 ayının baş harflerini yan yana getirmeyi tercih etmiş. İspanyolca yıl adlarının baş harflerinin birleşmesiyle de ortaya Efmamjjasond ismi çıkmış.

İsmini söylemenin zorluğu nedeniyle genç oyuncuya "Alphabet Gonzalez" diye sesleniliyor. Kolombiya'da yayın yapan bir televizyon kanalı yaptığı röportajda genç oyununun ailesine neden böyle bir isim verdiklerini sorduklarında aldıkları yanıt "Yılın aylarını seviyoruz" olmuş.

İspanyolca yılın ayları:

Enero
Febrero
Marzo
Abril
Mayo
Junio
Julio
Agusto
Septiembre
Octubre
Noviembre
Diciembre

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR