Genç kızı sokak ortasında öldürdü, suçu tüfeği attı
İstanbul Bağcılar'da barışma teklifini reddeden eski kız arkadaşı 16 yaşındaki lise öğrencisi Cansu Çaptı'yı 8 Şubat'ta, börek arabasıyla giderken sokak ortasında pompalı tüfekle karnından vurarak öldüren Mehmet Ali K. (17), "Korkutmak istedim, tüfek ateş aldı" dedi.
GÜNDEM , 08 Haziran 2017 Perşembe, 11:43
Genç kızı sokak ortasında öldürdü, suçu tüfeği attı

Bakırköy 2'nci Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada savunmasını yapan Mehmet Ali K., suçsuz olduğunu anlattı:

"Evlenecektik. Kendi aramızda yüzük takmıştık. Ailesi de biliyordu. Ben bir ara Cansu Çaptı'yı İbrahim isimli biriyle parkta öpüşürken görmüştüm. Buna rağmen kızmadı. Söz yüzüğünü alıp ayrıldım.

'TÜFEĞİ ORMANDA BULDUM'

Ailemle tartıştığım için Sevgi Ormanı'nda sabahlıyordum. Plakasını görmediğim bir otomobil siyah poşetin içinde bir şey attıp gitti. Poşeti açınca erkek pantolonuna sarılı bir tüfek gördüm. Polise teslim edecektim. Cansu'nun işyeri bu yol güzergahına yakındı. Onu görünce 'Cansu' diyerek tüfeği ona doğrulttum. Amacım korkutmaktı. Aramızda bir metre vardı. Cansu bana döner dönmez tüfek ateş aldı. Cansu'yu öldürmek istemedim."

'TÜFEĞİ ALMAK İÇİN 10 TELEFON ÇALDI'

Cansu'nun ortaokul arkadaşı H.K., polis ifadesinde Mehmet Ali K.'nın Cansu'yu bir süredir mesajla tehdit ettiğini belirterek şunları söylemişti: ''2-3 yıl önce bu çocuk benim kuzenime, elimde fotoğrafın var diyerek şantaj yapmış ve para istemişti. O zaman konuşmuştum kendisiyle. Cansu'yu öldürdüğü pompalı tüfeği almak için 10 tane cep telefonu çalmış."

'36 SENEYİ GÖZE ALIRIM'

Cansu'nun henüz liseye gittiğini, evlenme yaşında olmadığını söyleyen Fatma Çaptı ise "Söz kesmediler. Sanık sürekli kızımı telefonla rahatsız ediyordu. Yolda önüne çıkıyor, işyerime gelip beni de rahatsız ediyordu. Kızımı 'Anneni, teyzeni öldüreceğim' diye tehdit etmiş. Planlı programlı bir şekilde pusuya yatmış kızımı beklemiş ve öldürmüştür. Facebook'tan '36 seneyi göze alırım o...' şeklinde ileti göndermiş."

Mahkeme heyeti, SSÇ'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

'Katille ilk kez yüz yüze geldik'

Fatma Çaptı duruşma çıkışında "Olayın üzerinden 3,5 ay geçti. Kızımın katiliyle ilk kez yüz yüze geldik. Gözlerime bakabildi" dedi. Fatma Çaptı şunları söyledi:

"Bir evladı yetiştiriyorsun, büyütüyorsun. Caninin biri çıkıp geliyor 'Beni terk ettin' diye pompalıyla öldürüyor, yerlere seriyor. Bir anda çocuğunuz elden gidiyor. Zor bir şey, Allah kimsenin başına vermesin. Evladımı kaybettim ben, en ağır cezayı versinler ona."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR