'Görülmüştür' damgalı mektupla tehdit!
Adana’da yaşayan 30 yaşındaki İlkay Kayam, cezaevindeki eski eşi 33 yaşındaki T.K.’nın gönderdiği ’görülmüştür’ damgalı mektupta kendisini öldürmekle tehdit ettiğini belirtip, bu mektubun gönderilmesine nasıl izin verildiğini sordu.
GÜNDEM , 17 Ağustos 2015 Pazartesi, 13:54
'Görülmüştür' damgalı mektupla tehdit!
Şu anda hırsızlık ve yaralama suçlarından Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan T.K.’dan sürekli şiddet gördüğü için boşandığını belirten İlkay Kayam, "Eşimin beni sürekli dövmesine dayanamayarak 2008 yılında ayrıldım. O dönemde boşanma davası açtım diye parmaklarımı kırdı, 7 yıllık evliliğimizde kocam sürekli cezaevine girip çıkıyordu" dedi.

CAN GÜVENLİĞİM TEHLİKEDE

Eşinin boşanmayı gururuna yediremediğini anlatan İlkay Kayam şunları anlattı:

"Cezaevinden sürekli bana tehdit mektupları yazıyor. Bana mektubunda ’Son günlerini iyi yaşa, zamanını iyi geçir’ demiş. Oradaki görevliler de mektuplara ’Okunmuştur’ mührü basıyor. Cezaevindeki birinin beni tehdit etmesi ve bunu görevlilerin kontrol etmemesi suç değil mi?’ diye sordu. Evliliklerinden Deniz ve Mustafa Can adlarında iki erkek çocuklarının olduğunu belirten Genç kadın, "Eşimin kısa bir cezası kaldı, can güvenliğim tehlikede" dedi. Cezaevinden gelen mektupları gösteren İlkay Kayam, T.K. hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR