Gülseren Budayıcıoğlu'ndan Camdaki Kız itirafı
Reyting rekortmeni dizilerin senaryo danışmanlığını yapan Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu, kitabından uyarlanan ve büyük ses getiren Camdaki Kız dizisi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
MAGAZİN , 19 Kasım 2021 Cuma, 10:12
Gülseren Budayıcıoğlu'ndan Camdaki Kız itirafı

Bloomberg HT'de ekranlara gelen 'Fatih Altaylı ile Bire Bir'e konuk olan Psikiyatrist ve Yazar Gülseren Budayıcıoğlu, samimi açıklamalarda bulundu.

Kitaplarından yola çıkılarak televizyona uyarlanan dizilerle bilinen Budayıcıoğlu, Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı.

"İSTANBULLU GELİN MOTİVASYONUMU ARTTIRDI"

Budayıcıoğlu, "Kitabımı okuyan yapımcılar sık sık 'Bunu dizi yapalım' teklifiyle geldiler. 'İstanbullu Gelin'in çok sevilmesi ve Emmy adayı olması motivasyonumu artırdı. 'Kırmızı Oda'da benim çok çalışmam gerekiyor. Bir senaristin tek başına yazabileceği dizi değil. Binnur Kaya'ya 'Böyle devam edersen seni kliniğe alacağım' diyorum" ifadelerini kullandı.

"CAMDAKİ KIZ'IN YAŞADIKLARI DAHA AĞIR VE TRAVMAKTİK"

"Camdaki Kız'da o kızın çektikleri asabımı bozuyor" diyen Altaylı'ya yanıt veren Budayıcıoğlu, yaşanılan gerçek hikayenin diziden çok daha ağır ve travmatik olduğunu söyledi.

Camdaki Kız hakkında açıklamalar yapan Budayıcıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"O kızın geçmişte neler yaşadığını gerçeği olduğu gibi gösterseydik,' Bu neymiş!' dersiniz. Gerçeği daha da fena. Herkes abarttığımızı düşünüyor ama öyle değil. Ben olabildiği kadar azaltarak yazdım. Gerçekte aile de üst düzey bir aile, ama kıza iyilik adı altında yapılıyor. Televizyondaki hali iyi hali, şekil değiştirdiğimiz doğru zaten aslını gösteremeyiz. Ama kızın yaşadıkları bundan çok daha ağır ve travmaktik."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR