Hakkari Belediye Eş Başkanları da tutuklandı
Anayasal düzeni bozmaya çalıştıkları iddiasıyla mahkemeye çıkarılan Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi ile HDP Merkez İlçe Başkanı İsmail Sihat Kaya, tutuklandı.
GÜNDEM , 23 Ağustos 2015 Pazar, 15:54
Hakkari Belediye Eş Başkanları da tutuklandı
Hakkari'de "özerklik" açıklamalarının ardından gözaltına alınan Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, HDP ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe teşkilatları ile mahalle meclisleri tarafından kent merkezinde yapılan "öz yönetim" açıklamasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen Hatipoğlu, Çiftçi ve Kaya, nöbetçi mahkeme tarafından "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçlamasıyla cezaevine gönderildi.

KENDİLERİ GELİP TESLİM OLMUŞTU

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 14 Ağustos'taki basın açıklamasına katılan Hakkari Belediye Başkanı Hatipoğlu ve Belediye Meclisi Üyesi Çiftçi'nin de aralarında bulunduğu HDP ve DBP il başkanları ile bazı parti yöneticilerinin adreslerine 17 Ağustos'ta eş zamanlı operasyon düzenlemiş, 2 kişinin gözaltına alındığı operasyonda Hatipoğlu ve Çiftçi ile bazı parti yöneticileri adreslerinde bulunamamıştı. Avukatlarıyla daha sonra adliyeye gelen Hatipoğlu ve Çiftçi, emniyet müdürlüğüne götürülmüştü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR