Halep'te patlama: 27 ölü
Suriye'nin ikinci büyük kenti Halep'te bugün meydana gelen 3 patlamada çoğu asker 27 kişinin öldürüldüğü iddia edildi. Muhalifler ise, ölü sayısını 40 olarak açıkladı.
DÜNYA , 03 Ekim 2012 Çarşamba, 13:24
Halep'te patlama: 27 ölü

 Halep'te muhaliflerin saldırısında çok sayıda ölü, ve yaralı var.


Suriye'de şiddet olayları devam ediyor. Suriye ordusu ile muhaliflerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu arasında çatışmaların yoğunlaştığı Halep kentinde, bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda 27 kişinin öldürüldüğü ileri sürüldü.

Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ise, ölü sayısını 40 olarak duyurdu.

Saldırıda en az 72 kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Yaralıların çoğunun durumu ise, ağır.

Fransız haber ajansı AFP'ye açıklama yapan Suriyeli bir yetkili, patlamanın Suriyeli askerlerin kaldığı bir bina ile bir otelin yakınında olduğunu belirterek, "Yaralıların çoğu ağır, ölü sayısı artabilir" dedi.

İlk Hizbullah televizyonu verdi
Lübnan'da Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen El Manar televizyonu, Halep'te Sadullah El-Cabari Meydanı'nda düzenlenen üç bombalı saldırıda 27 kişinin öldürüldüğünü duyurmuştu. Haberde, patlamada yaşamını yitirenlerin büyük bir çoğunluğunun asker olduğu belirtilmişti.

Esad'ı destekleyen El Ikbariye televizyonu da, bombalı saldırının Halep'in batısındaki Sadullah El-Cabari Meydanı'nda düzenlendiğini açıklamıştı.

Çatışmaların yoğun yaşandığı kentte, Halep'in batısında Esad güçleri, doğusunda ise Suriyeli muhalifler güçlü.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR