İğrenç olay! Yürüdüğü sırada arkasından bir el...
İstanbul'da Fatih Balat'ta geçen hafta sabah saatlerinde işe giden S.K'ya cinsel saldırıda bulunan 47 yaşındaki H.P. polisin takibi sonucu gözaltına alındı. Kasten yaralama ve intihar girişiminden Emniyette kaydı çıkan H.P, sorgusunda cinsel saldırıyı itiraf etti.
GÜNDEM , 20 Aralık 2019 Cuma, 13:57
İğrenç olay! Yürüdüğü sırada arkasından bir el...

Reklamcı S.K, geçtiğimiz Pazar günü sabah saat 08.40 sıralarında Balat'taki evinden çıkarak işyerine gidiyordu. Yürüdüğü sırada arkasından bir el boynundan tutarak kendisine doğru çekti ve cinsel saldırıda bulundu. Saldırgana tekme atarak kaçmaya çalışan S.K'nın çığlıklarını duyan mahalle sakinleri imdadına yetişti. Mahalle sakinlerinin geldiğini gören saldırgan hızla kaçarak izini kaybettirdi.

S.K, hemen polisi arayarak yardım istedi. Polisler kısa sürede olay yerine geldi.

S.K, avukatı Burak Evci ile birlikte polise giderek saldırgandan şikayetçi oldu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamera görüntülerinden yola çıkarak saldırganın kimliğini belirledi. Dün düzenlenen operasyonda H.P. adlı saldırgan Balat'ta yaşadığı çatı katında yakalandı. Emniyete getirilen H.P, sorgusunda cinsel saldırıda bulunduğunu itiraf etti. Cep telefonunda çok sayıda cinsel içerikli veri bulundu. Avukatı Burak Evci ile birlikte Emniyete gelen S.K, saldırganı teşhis etti.

Kasten yaralama ve intihar girişiminden Emniyette kaydı olan H.P. sorgusunun ardından adliyeye çıkarıldı. S.K.'nın avukatı Burak Evci, "Ulaştığımız bilgilere göre şüpheli Balat'ta bir çatı katında yaşayan eşinden 5 sene önce ayrılmış bir şahıstır. Telefonunda çok sayıda pornografik verilere rastlanmıştır. Şüphelinin Sosyal Medya hesaplarını da gayri ahlaki amaçla kullandığı anlaşılmaktadır. Emniyet mensuplarının titiz ve özverili takipleri neticesinde şahıs yakalanmıştır. Kendilerine gayretleri için teşekkür ediyoruz. kadınlara yönelik bu tarz menfur saldırıları esefle kınıyor ve bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Sürecin takipçisi olup şahsın en ağır şekilde cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız. " dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR