İki tiyatrocu iki farklı bakış
Pandemi döneminde işleri duran bazı sanatçıların "Geçinemiyoruz" şeklindeki açıklamaları tartışma yarattı. Usta tiyatrocu Altan Erkekli "Herkesin bir eli yağda bir eli balda değil" diyerek o isimlere destek verirken, Okan Bayülgen karşı çıktı: "Sen sanatçısın, garson ne yapsın, yer gösterici ne yapsın?"
MAGAZİN , 15 Haziran 2020 Pazartesi, 09:39
İki tiyatrocu iki farklı bakış

Altan Erkekli: Hâlâ taksit ödüyorum

Ailesiyle birlikte Nişantaşı'nda görüntülenen Altan Erkekli, "Geçinemiyoruz diyen sanatçılar, sosyal medyada 'Yıllarca çalıştın, birikim yapmadın mı' diye eleştirildi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bütün sanatçıların bir eli yağda bir eli balda değil ki. Ben de hâlâ evim için taksit ödüyorum. Tek bir tane evim var, o kadar. Ödediğim vergiler var, çocuğumun okulu var. Bu dönemde maddi kayıplar yaşadık. Dizi çekilmeyince para alamıyorsun."

Okan Bayülgen: Ağlamaları çok çirkin

Okan Bayülgen de önceki gün kızı İstanbul'la birlikte Nişantaşı'ndaydı. Oyuncu, geçinememekten yakınan sanatçılara tepki gösterdi. "Bakıyorum da çok ağlayan var. Sürekli ağlıyorlar" diyen Bayülgen, şöyle konuştu:

"Sen sanatçısın, mekanda çalışan garson ne yapsın, yer gösterici ne yapsın? Diğer mesleklerde çalışanlar aylarca işsiz kaldı. Bizimkilerin 'zorlanıyoruz' demesini kabul etmiyorum ben. Tiyatrocuların ağlamasını çok çirkin buluyorum."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR