Instagram yeni güncellemelerle nasıl değişecek?
Instagram yeni özellikler kazanacak. Bazen bu özellikler kullanıcıları memnun ederken, kimi zaman da kızdırdı. Şimdi ise platform için 5 yeni özellik geleceği ifade ediliyor.
TEKNOLOJİ , 12 Mayıs 2020 Salı, 09:29
Instagram yeni güncellemelerle nasıl değişecek?

Bu özellikler daha çok içerik oluşturuculara yönelik diyebiliriz. Dilerseniz Insights butonu ile başlayalım. Bu özellik sayesinde takipçileriniz hakkında çok daha fazla bilgi edinme şansınız olacak. Böylece sizi takip eden kişilerle ilgili analiz yapma fırsatınız ortaya çıkacak.

Instagram platformu tarafından sunulacak bir diğer özellik de yalan haberleri önlemeye yönelik. Hatırlayacağınız üzere WhatsApp üzerinden bir haberi sadece 5 kişiye yönlendirebiliyordunuz. Şimdi aynı uygulamanın benzeri Instagram için kullanılacak. Böylece yalan haberlerin önüne geçilecek. Facebook özellikle de yalan haberlerle çok anıldığı için bunu engellemek istiyor.

Instagram tarafından getirilecek en yeni özelliklerden bir diğeri de mesajlar ile ilgili. Normal şartlarda herhangi birisine mesaj attığınızda bunu silebilirsiniz. Ancak karşıdaki kişi mesajlarınızı ekran görüntüsü şeklinde kaydetmiş ise, genellikle bu konuda bilginiz olmaz. Yeni güncelleme ile birlikte konu hakkında bilgilendirileceksiniz. Instagram eğer mesajlara ekran fotosu çekilmişse, size bilgi verecek. Böylece şirket çok daha güvenli bir mesajlaşma sistemi oluşturmak istiyor.

Gelecek olan bir diğer özellik, şimdilerde çok meşhur olan bir konu ile ilgili. Herkesin grup görüşmeleri yaptığı günümüzde, Instagram bundan pek geri kalmak istemiyor gibi görünüyor. Bu nedenle 50 kişilik grupların olduğu sohbet odaları oluşturulacak. Böylece insanların etkileşimi fiziksel temas olmadan sağlanacak. Platform tarafından sunulacak yeni özelliklerden en sonuncusu canlı yayın ile ilgili olacak. Canlı yayına geçmeden önce takipçilerinize ne hakkında konuşacağınızı anlatacağınız bir bölüme yer verilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR