iOS 10.3 güncellemesi hafızayı artırıyor
Apple'ın mobil cihazlar için yayınladığı yeni yazılım güncellemesinin iPhone kullanıcılarını bir hayli mutlu edeceği ortaya çıktı. iOS 10.3 güncellemesi ile birlikte iPhone'ların hafızasında fazladan yer açılıyor.
TEKNOLOJİ , 29 Mart 2017 Çarşamba, 23:24
iOS 10.3 güncellemesi hafızayı artırıyor

Apple'ın geçtiğimiz gün yayınladığı iOS 10.3 güncellemesi, iPhone ve iPad'ler için birçok yenilik barındırıyor. Söz konusu güncelleme, özellikle Siri'nin kullanım alanını genişletiyor. Birçok kullanıcı, iOS 10.3 ile birlikte menüler arası geçişlerin de hızlandığını ve telefon performansında bariz bir artış olduğunu ifade ediyor.

iOS 10.3'ün kullanıcıları memnun edecek bir yenilik daha getirdiği ortaya çıktı. Güncelleme yapan iPhone kullanıcıları, telefonlarının hafızasında bir artış gözlemledi. İşte bu artışın iOS 10.3 ile yaşandığı anlaşıldı.

Apple, iOS 10.3 ile birlikte HFS'den (Hiyerarşik Dosya Sistemi), APFS dosya sistemine geçiş yaptı. WWDC 2016'da da duyurulan bu yenilik, büyük bireysel dosyaların taşınabilirliğine odaklanmak yerine, akıllı aygıtların çalışması için gereken küçük verilerin okunması ve yazılması üzerinde duruyor. Bu da haliyle telefonların hafızasında bir genişlemeye neden oluyor.

Hafızadaki artış, telefonun kapasitesine göre farklılık gösteriyor. Örneğin 16GB'lık bir iPhone'da 500-600MB alan açılırken, 32GB'lıkta 1GB boşluk açılıyor. 256GB'lık iPhone'da ise yaklaşık 8GB depolama alanı açıldığı dikkat çekiyor.

Güncellemenin ardından ortaya çıkan bu detayın, bütün iPhone ve iPad kullanıcılarını sevindireceği tahmin ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR