iPhone SE 2'nin ismi değişiyor
Apple'ın gelecek yılın ilk çeyreğinde iPhone SE 2 modelini tanıtması bekleniyor. Uygun fiyatlı iPhone modeli olarak karşımıza çıkacak olan telefonun şu sıralar ismi konuşulmaya başlandı. iPhone SE 2 ismi ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı.
TEKNOLOJİ , 09 Aralık 2019 Pazartesi, 10:51
iPhone SE 2'nin ismi değişiyor

iPhone SE 2 ismi ile dikkat çekecek

Bildiğiniz gibi Apple, iPhone 8 ailesinden sonra 9 ismini atlayıp doğrudan X modelini karşımıza çıkarmıştı. Roma rakamı ile 10 anlamına gelen X'in ardından, XS ailesi sonrasında ise 11 ailesi tanıtıldı.

İddialara göre, es geçilen 9 ismi şimdi tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Mart 2016'da satışa çıkan iPhone SE ile küçük ekranlı telefon isteyenlere hitap eden Apple, aradan geçen yılların ardından bu modeli yenilemeye karar verdi. Kasasıyla iPhone 8'e benzeyecek olan telefonun ismi iddialara göre iPhone 9 olacak.

Macotakara isimli internet sitesine göre Apple, yeni nesil iPhone SE'nin ismini iPhone 9 olarak değiştirecek. İddialar doğru çıkarsa, iPhone SE 2 ismi tarih olacak.

Apple'ın iPhone SE'nin yeni neslinden oldukça umutlu olduğu düşünülüyor. Analist Ming-Chi Kou'ya göre Apple, ilk etapta 30 ila 40 milyon satış adedi öngörülüyor. Ancak, bu tahminler 20 milyon ila 30 milyon bandına da çekilebilir.

Uzay Grisi, Gümüş ve Kırmızı renk alternatiflerinin olacağı telefonun uygun fiyatlı olmasından dolayı 5G desteği bulunmayacak. 5G'li bir iPhone sahibi olmak isteyenlerin eylül ayında düzenlenecek Apple etkinliğini beklemesi gerekecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR