Irak'taki kanlı saldırıda ölü sayısı 213'e yükseldi
Irak'ın başkenti Bağdat'ta IŞİD'in düzenlendiği bombalı saldırıda ölenlerin sayısı 213'e yükseldi. Ülke genelinde 3 gün yas var.
DÜNYA , 04 Temmuz 2016 Pazartesi, 13:55
Irak'taki kanlı saldırıda ölü sayısı 213'e yükseldi
Irak'ın başkenti Bağdat'ta IŞİD'in düzenlendiği bombalı saldırıda ölenlerin sayısının 213'e ulaştığı açıklandı. Saldırıda 200'den fazla kişinin ise yaralandığı aktarıldı. Resmi rakamların doğrulanması halinde katliamın, Irak tarihinin en kanlı intihar saldırısı olarak kayıtlara geçeceği bildirildi.
 
ÖLÜ SAYISI 213'E YÜKSELDİ
 
Başkent Bağdat'ta IŞİD'in düzenlendiği bombalı saldırıda ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Iraklı yetkililer ölü sayısının 213'e yükseldiği saldırıda, 200'den fazla kişinin de yaralandığını ifade etti. Çevre hastanelerde tedavilerinin sürdüğü yaralılardan bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, ölü sayısının artmasından endişe duyulduğu aktarıldı.

IRAK'IN EN KANLI İNTİHAR SALDIRISI
 
Öte yandan terör saldırısı sebebiyle ülke genelinde 3 gün yas ilan edildi. Irak hükümeti, yılın en büyük terör felaketinden sonra yeni güvenlik paketini uygulamaya koydu.
 
 
Ölü sayısının resmi makamlar tarafından doğrulanması halinde, olayın Irak tarihinin en kanlı intihar saldırısı olarak kayıtlara geçeceği ifade edildi.
 
ERDOĞAN'DAN TAZİYE TELGRAFI

 
Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, Bağdat'taki terör saldırılarıyla ilgili olarak Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum'a taziye telgrafı çekti.
 
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Erdoğan, dün gönderdiği taziye telgrafında, menfur saldırıları şiddetle kınadığını belirterek, hayatlarını kaybeden Iraklılar için Allah'tan rahmet, yaralılar için de şifa dileğinde bulundu. Türk halkı adına tüm Irak halkına taziyelerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, dost ve kardeş Irak'ın terörle mücadelede başarısı, kalıcı istikrar ve refahı tesisi için Türkiye'nin her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtti.

YARALILAR İÇİN TÜRKİYE'DE TEDAVİ TEKLİFİ
 
Türkiye olarak Irak'ın acılarını paylaştıklarını ifade eden Erdoğan, ihtiyaç duyulması halinde saldırılarda yaralanan Iraklıların Türkiye'de tedavisi için her türlü imkanı seferber edilebileceğini de vurguladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masum sivilleri hedef alan terörün yenilgiye uğratılması için hep birlikte kararlı bir şekilde mücadele etmenin önemine de dikkati çektiği öğrenildi
 
IŞİD ÜSTLENDİ
 

Başkent Bağdat'taki Karrada-Dakhil bölgesinde Cumartesi sabah saatlerine doğru intihar saldırısı düzenlenmişti. Bomba yüklü araçla düzenlenen ilk saldırının yerel saatle 01.00 sıralarında, başkent Bağdat'ın güneyindeki kalabalık ticaret alanını hedef aldığı aktarılmıştı. Saldırı sırasında sahur vakti öncesi dışarıda bulunanlar nedeniyle caddenin kalabalık olduğu ifade edilmişti. Saldırıyı IŞİD üstlenmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR