İstanbul Havalimanı'na garanti ödemesi yapıldığı iddialarına yanıt
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, 2020 yılında İstanbul Havalimanı'na garanti ödemesi yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da konuya ilişkin açıklama yaptı.
EKONOMİ , 29 Nisan 2021 Perşembe, 08:23
İstanbul Havalimanı'na garanti ödemesi yapıldığı iddialarına yanıt

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 2020 yılında İstanbul Havalimanı'na garanti ödeme yapıldığı yönündeki söylemlere ilişkin açıklamada bulundu.

DHMİ'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "İstanbul Havalimanı'na 2020 yılında hiçbir garanti ödemesi yapılmamıştır. Karalanmaya çalışılan İstanbul Havalimanı, EUROCONTROL (Avrupa Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı) tarafından salgın döneminde Avrupa'nın en yoğun havalimanı olarak ilan edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan bir paylaşımda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın pandemi dönemindeki performansına dikkat çekerek, "'Uçmayacak uçağın, uçağa binmeyecek yolcunun da parası ödenecek.' şeklindeki asılsız söylemlere inat @igairport 17 bin 407 uçuşla Mart 2021'de de Avrupa'nın en çok sefer yapılan havalimanı oldu. Bu gurur hepimizin" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR