İşte yerli otomobilde son tarih!
Sanayi Bakanı Nihat Ergün, otomotiv kenti Bursa'nın kapmaya çalıştığı yerli otomobil üretimine ilişkin, "Şimdi hazırlık aşamasındaki çalışmalar devam ediyor. Yerli otomobilin ürüne ve yatırıma dönüşmesi 3-4 yıl gibi bir zaman alacaktır" dedi
EKONOMİ , 14 Temmuz 2012 Cumartesi, 10:45
İşte yerli otomobilde son tarih!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye EUREKA Dönem Başkanlığı Açılış Konferansı"na katıldı. Program sonunda basın mensuplarının teşvik programlarının açıklanmasının ardından yatırım talebinde bulunan firma olup olmadığına ilişkin sorusu üzerine Bakan Ergün, Amerikan menşeli bir firmanın Kilis'te yatırım yapmak üzere çalışma başlattığını belirterek, "Bunların da enerji sektöründe, güneş panellerinin ve güneş enerjisi teknolojilerinin üretimiyle ilgili Kilis'i bir merkez olarak düşündüklerini ve bunun için yatırım araştırması içinde olduklarını gördük. Dolayısıyla Türkiye'de hem Avrupa, hem Amerika kaynaklı, dünyanın değişik ülkelerinden Uzakdoğu, Kore'den, Japonya'dan bazı firmaların bu dönemde Türkiye'de yatırım için çalışmalar yaptıklarını görüyoruz" diye konuştu.

 

"3-4 YIL SÜRER"
Bir basın mensubunun yerli otomobil projesi konusunda ilerlemenin olup olmadığıyla ilgili sorusu üzerine de Ergün, yerli otomobil konusunda sektörün önemli çalışmalar, analizler yaptığını kaydetti. Bakan Ergün, "Firmalar ortaklarıyla görüşmeler yaptıklarını biliyoruz. Şimdi plan aşamasında, hazırlık aşamasında çalışmalar devam ediyor. Zaten biz onun için önümüzde 3-4 yıllık bir periyot koymuştuk. O, 3-4 yıl bu çalışmaların olgunlaştırılmasıyla ilgili bir süreçtir. Yerli otomobilin ürüne ve yatırıma dönüşmesi 3-4 yıl gibi bir zaman alacaktır" ifadesini kullandı.

 

BHA
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR