İsveç'ten Türkiye'ye skandal cevap!
İsveç Adalet Bakanlığı, Türkiye'nin PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim'in iadesi notasını aldıklarını ama Müslim'in ülkeden ayrıldığını belirtti.
DÜNYA , 08 Mart 2018 Perşembe, 23:13
İsveç'ten Türkiye'ye skandal cevap!

İsveç Adalet Bakanlığı yetkilisi Cecilia Ridselius, PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim'in iadesi için Tükiye'den nota aldıklarını ancak Müslim'in ülkeden ayrıldığını açıkladı.

"İSVEÇ TOPRAKLARINDA OLMADIĞI BİLGİSİ VERİLDİ"

Aftonbladet gazetesine konuşan İsveç Adalet Bakanlığı Ceza Davaları ve Uluslararası İşbirliği Dairesi Başkanı Cecilia Ridselius, "Polise de kontrol ettirdik, İsveç topraklarında olmadığı bilgisi verildi. Bu nedenle notayı kabul etmeyeceğiz" dedi.

GAZETECİLERİN SORULARINA CEVAP VERMEDİ

İade taleplerinin genelde kişinin gözaltına alınması ve suçlamaların yöneltilmesinden sonra geldiğini anlatan Ridselius, bunun Müslim İsveç'teyken yetkililerin ona karşı hiçbir eylemde bulunmama kararı aldığı anlamına gelip gelmediği sorusuna, "Bu soru polis ve savcılığa yöneltilmeli" yanıtını verdi.

MÜSLİM, İSVEÇ'TE PARLAMENTO ÜYELERİ İLE GÖRÜŞTÜ

İsveç Dışişleri Bakanlığı, hükümetin hiçbir daveti olmadan Müslim'in ülkede bulunduğunu açıkladı.

Salih Müslim, İsveç'te parlamento üyeleriyle görüşmüştü.

Müslim'in İsveç'in başkenti Stocholm'da olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İsveç'e Müslim'in iadesi için nota verildiğini açıklamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR