İzmir'de gerginlik devam ediyor
İzmir'de, Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için toplanan eylemcilerden ayrılarak AK Parti Konak İlçe Başkanlığı binası önüne gelen bir grup, polisle çatıştı.
GÜNDEM , 01 Haziran 2013 Cumartesi, 22:31
İzmir'de gerginlik devam ediyor

Akşam saatlerinde parti binası önünde toplanan çoğunluğu gençlerden oluşan protestocu eylemciler ile polis arasında yaşanan gerginlik daha sonra arttı. Gruptan bir kişi elindeki Türk Bayrağı'nı AK Parti Konak İlçe Başkanlığı önünde konuşlanmış polislere verdi. Bayrağı elinde tutan bayan polis bir süre bayrağı elinde salladı. Ardından eylemciler İstiklal Marşı'nı okudu.
Eylemcilerin sık sık 'Hükümet İstifa' sloganları atmaya başladı. Daha sonra gruptan polislere ve tomalara atılmaya başlanan taşlarla birlikte arbede çıktı ve alanda bulunan tomalardan gazlı su püskürtülmeye başlandı.

Bir anda savaş alanına dönen Basmane Meydanı'ndaki çatışmalar sürerken; alanda bulunan eylemciler, olay yerinden geçen vatandaşlar ve basın mensupları atılan biber gazından etkilendi.
Basmane Garı içine acil durumlarda müdahale edilmesi amacıyla ambulanslar girdi. Eylemcilerle polislerin çatışması sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR