Japonya'da Corona Virüsü vakası yükseldi
Japonya'dan bildirilen yeni Corona Virüsü vakaları ile ülke genelinde şimdiye dek tespit edilmiş toplam vaka sayısı 980'e yükseldi.
DÜNYA , 03 Mart 2020 Salı, 11:01
Japonya'da Corona Virüsü vakası yükseldi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyada paniğe neden olan öldürücü Corona Virüsü Japonya'da yayılmaya devam ediyor. Japonya Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, farklı eyaletlerden teyit edilen yeni vakalarla ülke genelindeki toplam vaka sayısının 980'e çıktığı açıklandı. Diamond Princess adlı gemiden enfekte olan 706 yolcu ve mürettebatın toplam vaka sayısına dahil olduğu belirtildi.

Durumları ciddi

Ülkede şimdiye dek teşhis konan hastalardan 57'sinin durumunun ciddi olduğu belirtilirken, söz konusu hastalardan 34'ünün Diamond Princess adlı karantina gemisinin yolcuları olduğu açıklandı. Pazartesi itibariyle Diamond Princess gemisinin yolcuları dışındaki 43 hastanın iyileşerek sağlık kurumlarından taburcu edildiği kaydedildi.

Bilanço ağırlaşıyor

Son olarak daha önce Japonya'da karantinaya alınan Diamond Princess adlı geminin yolcularından birinin daha hayatını kaybettiği açıklanmış, gemi yolcuları arasından hayatını kaybedenlerin sayısı 7'ye yükselmişti. Gemi yolcuları haricinde Japonya'nın farklı bölgelerinden de 6 kişi Corona Virüsü nedeniyle hayatını kaybetmişti. Ülkedeki virüs kaynaklı ölüm vakalarının toplam sayısı 13'e çıkmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR