Jose Mourinho'nun Barcelona raporu 15 yıl sonra ortaya çıktı!
Kariyerinde Real Madrid, Manchester United, Chelsea ve Tottenham gibi takımları çalıştıran Jose Mourinho'nun, 2005-2006 sezonunda Porto'nun başındayken Barcelona ile ilgili yaptığı dikkat çeken analiz ortaya çıktı.
SPOR , 25 Aralık 2020 Cuma, 20:01
Jose Mourinho'nun Barcelona raporu 15 yıl sonra ortaya çıktı!

Porto ile 2004 yılında Şampiyonlar Ligi'ni kazanarak ismini tüm dünyaya duyuran ve sonrasında Chelsea, Real Madrid, Manchester United gibi takımlarda çok sayıda kupaya ulaşan dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri olarak gösterilen Jose Mourinho'nun Barcelona için hazırladığı dikkat çeken bir rapor ortaya çıktı.

Jose Mourinho'nun, 2005-2006 sezonunda yardımcısı Andre Villas-Boas ile birlikte Şampiyonlar Ligi'nde Arsenal'i yenerek kupaya ulaşan Barcelona için ayrıntılı bir rapor hazırladığı anlaşıldı.

İşte Jose Mourinho ve Andre Villas-Boas'ın 2005-2006 sezonundaki Barcelona raporu;

Carles Puyol

Agresif ama çok duygusal. Ona yapılan faullerde çıldırıyor ve çok kolay provoke olabiliyor. Agresif bir savunma oyuncusu. Pozisyon bilgisi kötü. Geri koşmakta zorlanacağı için ofsayt taktiği uyguluyor. Topa sahip olmak için vüdudunu kullanmak zorunda kalıyor. Topu onun kullanmasına izin vermeliyiz. İyi yönü ise sıçrama yeteneği ve fizik gücü

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR