Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın istifa etti!
Kanal D Ana Haber Bülteni sunucusu Buket Aydın, Demirören Medya Grubu'ndan istifa ettiğini bildirdi. Aydın'ın yerine Deniz Bayramoğlu'nun getirileceği öğrenildi.
GÜNDEM , 09 Mayıs 2020 Cumartesi, 19:36
Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın istifa etti!

Demirören Medya Grubu'nda süpriz bir ayrılık yaşandı. Kanal D Haber Başkanı ve Kanal D Ana Haber Bülteni sunucusu Buket Aydın, yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

"HABER VERMEK NEFES ALMAK KADAR KIYMETLİ"

Aydın'ın yaptığı açıklama şu şekilde: "16 yıldan beri sizlere haber verme görevimi layıkıyla yerine getirebilmek adına büyük bir özveriyle çalışmaktayım. Bu uğurda yeri geldi kendimi, yeri geldi ailemi ikinci plana koymaktan çekinmedim çünkü; sizlere haber vermek benim için nefes almak kadar kıymetli.

"PANDEMİ SÜRECİ HAYATIMI GÖZDEN GEÇİRME ŞANSI VERDİ"

Bu yaklaşımımın tezahürü olarak son 2 yıldır Demirören Medya Grubu bünyesinde üstlendiğim ağır sorumluluğumu gereği gibi ifa etmek için yaşadığım yorgunluk beni ve ailemi yıpratmış durumda. Hepimizin bildiği gibi yaşadığımız pandemi süreci içerdiği tüm zorluklara rağmen, bana kendimi dinleme ve hayatımı gözden geçirme şansı verdi. Evet, hayat çok kısa ve önceliklerimiz bizim kaderimiz.

"GÖREVLERİMDEN İSTİFA EDEREK AYRILIYORUM"

Durup, dinlenip, yeni bir yola yenilenmiş enerjimle çıkabilmek adına üstlenmiş olduğum görevlerimden istifa ederek ayrılıyorum.

NELSON MANDELA'DAN ALINTI YAPTI

Nelson Mandela der ki, 'Büyük bir tepeyi aştığında insanın bulacağı şey, daha aşılacak çok tepelerin olduğudur' Aşılacak tepelerin, gidilecek yolların heyecanıyla, Demirören Medya Grubu'nun en büyük ve en değerli halkası olan siz izleyicilerimle yeni sezonda sürpriz bir projede buluşuncaya dek sevgiyle ve sağlıkla kalınız."

DAHA ÖNCE DE İSTİFA ETTİĞİ İDDİALARI ORTAYA ATILMIŞTI

Geçtiğimiz yıl Demirören Medya'da Buket Aydın krizi yaşandığı iddiaları ortaya atılmıştı. Hatta Kanal D'de Ana Haber Bülteni'ni CNN Türk spikeri Semiha Şahin sunmuş Aydın daha sonra ekrana çıkmaya devam etmişti.

SEÇİM DÖNEMİNDE GÜNDEM OLMUŞTU

NTV'de sunduğu gece bültenleriyle ünlenen Buket Aydın, Doğan Holding'e ait medya organları Aydın Doğan'dan Demirören Ailesi'nin eline geçince, kısa süre Kanal D'nin yolunu tutmuştu. Doğan döneminde 'ortalamacı' bir çizgi tutturmaya çalışan Kanal D Ana Haber, Demirören'in patron koltuğuna oturmasından sonra 'tam yandaşlık' pozisyonuna geçti. Bu dönüşümün ekran yüzü de Buket Aydın olmuştu.

Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gülmesiyle de gündeme gelmişti. 31 Mart yerel seçimleri sürecinde sunduğu programa Kılıçdaroğlu'nu konuk eden Aydın, CHP liderinin "İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin'i kesinlikle kazanacağınız" sözleri üzerine kahkaha atmıştı.

YERİNE GELECEK İSİM BELLİ OLDU

Kanaldan edinilen bilgilere göre Aydın'ın istifasının ardından Kanal D Ana Haber Bülteni sunuculuğu görevine Deniz Bayramoğlu'nun getirileceği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR