Katar'dan bölgeye giden Türk askerleri için açıklama
Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Thani "Türk birliklerinin gelmesi tüm bölgenin güvenliği için önemli" ifadelerini kullandı
GÜNDEM , 09 Haziran 2017 Cuma, 09:49
Katar'dan bölgeye giden Türk askerleri için açıklama

Körfezdeki komşuları tarafından 'teröre destek' olduğu gerekçesiyle diplomatik ablukaya alınan Katar'da Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Thani önemli açıklamalar yaptı.

Katar'ın başarılı ve ileri olması nedeniyle izole edildiğini söyleyen Al Thani, krizin tüm bölgenin istikrarına zarar verdiğini belirtti. Al Thani, "Diplomasi hala bizim önceliğimiz. Gıda durumu konusunda endişeli değiliz. Bu şekilde sonsuza kadar yaşayabiliriz. Bu çeşit bir düşmanlığı, düşman ülkelerden bile görmemiştik. Henüz ortaya konulan bir talep yok, bunları bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu krize asla askeri bir çözüm getirilemeyeceğinin altını çizen Al Thani, "Katar'daki ABDüssünün fonksiyonu konusunda herhangi bir değişiklik düşünmüyoruz. Katar ordusunun konumlanmasında da herhangi bir değişiklik olmayacak. Türk birliklerinin gelmesi tüm bölgenin güvenliği için önemli." ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR