Kiracının savaş alanına çevirdiği evin sahibi: Koruma istiyoruz
İzmir'de, uyardığı kiracısı Erol A.'nın (36) eşyalarını sokağa atıp, evini ateş vermek istediği Mustafa Öztürk (76), "Korktuk, koruma istiyoruz" dedi. Kiracı Erol A. gözaltına alındı.
GÜNDEM , 21 Eylül 2021 Salı, 17:17
Kiracının savaş alanına çevirdiği evin sahibi: Koruma istiyoruz

Bir ecza deposunda çalışan Erol A., 19 Ağustos'ta, 850 liraya dayalı döşeli kiralayıp 400 lira kapora verdiği, İnönü Mahallesi 673 Sokak'taki 5 katlı binanın teras katındaki 2+1 daireye, iddiaya göre, kadın misafir getirdiği ve gürültü yaptığı gerekçesiyle ev sahibi Mustafa Öztürk tarafından uyarılıp, Erol A.'nın daireyi boşaltması istendi.

İki çocuk babası, işçi emeklisi Öztürk'ün kendisini evden çıkarmak istemesine sinirlenen Erol A., oturduğu daireyi, apartman merdivenlerine benzin döküp, ateşe vermek istedi. Benzin kokusunu fark eden, aynı binada oturan ev sahibi Öztürk ve yakınları üst kata çıktıklarında Erol A. ile karşılaştı. Bir elinde benzin bidonu olan Erol A., diğer elindeki tabancayı başına dayayıp, ev sahibi Erol A. ve beraberindekilere, "Beni evden çıkartıyorsunuz. Evi yakacağım. Ben şimdi nerede kalacağım" diye bağırmaya başladı.

EV SAHİBİNİN EŞYALARINI BALKONDAN ATTI

Bunun üzerine Öztürk, polis ve itfaiyeyi arayıp durumu bildirdi. İhbar üzerine adrese gelen polisi gören Erol A., evdeki, ev sahibine ait buzdolabı, televizyon, bulaşık makinesi ve koltuk gibi birçok eşyayı balkondan sokağa attı. Erol A., zaman zaman elindeki tabancayla evin içinde ateş açtı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR