Kısıtlamada Kütahya-Bursa yolculuğu karakolda bitti!
Bursa'da sokağa çıkma yasağına rağmen taksi ile Kütahya'dan gelen müşteri, bahanelerle saatlerce polisleri uğraştırdı.
BURSA , 22 Aralık 2020 Salı, 08:00
Kısıtlamada Kütahya-Bursa yolculuğu karakolda bitti!

Hal ve hareketlerinden şüphelenen polis ekipleri takside ve üstünde arama yaptı. Yapılan aramada cebinde mermi ve koltuğun altına bırakılmış silah ele geçirildi.

Gazetecilerin soruna ise ''Ben daha yeni bindim arabaya benim arabam petrolde köyden geliyorum. Esnafım aracımı kaptırdım. Silah benim değil. Alkollüyüm o yüzden taksiye bindim. Mermiler benim silah kesinlikle benim değil'' dedi.

Ayrıca Sefa K.,'ye sokağa çıkma yasağını ihlal ettiğinden dolayı 3 bin 150 TL para cezası kesildi.

Bursa'da polis ekipleri, kent genelinde koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması denetimi yaptı. Denetim kapsamında ekipler kontrol noktası oluşturdukları Ankara istikametinden gelmekte 16 T 4508 plakalı ticari taksiyi Duaçınarı mevkiinde durdurdu. Denetim yapan ekipler Sefa K.,'yi durdurduktan sonra kimlik kontrolü yaptı.

Alacaklısından borcunu istemek için sokağa çıktığını söyleyen Sefa K.'nın hareketlerinden şüphelenen polis, araçtan inmesini istedi. Yapılan üst aramasında tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirilen Sefa K. gözaltına alınırken, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için 3 bin 150 TL para cezası kesildi. Sefa K.'nın emniyetteki işlemleri sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR