Körfezde havadan denetim
Sanayi şehri Kocaeli'de İzmit Körfezi deniz taşımacılığının merkezlerinden biri. Gemi trafiğinin yoğun olduğu bölgede denizin kirlenememesi için sık sık havadan denetim yapıyor.
GÜNDEM , 28 Nisan 2020 Salı, 14:59
Körfezde havadan denetim

Çevre kuş bakışı taranıyor, limana giren gemiler tek tek kontrol ediliyor. Körfezin korunması için denetimler, yüzlerce metre yukarıdan deniz uçağıyla yapılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deniz taşımacılığının kalbi olan İzmit Körfezi'ndeki 35 limanda havadan karadan ve denizden denetimlerini sürdürüyor.

Yılda 10 bin geminin geçiş yaptığı milyonlarca ton yükün transfer edildiği Körfezde, Kocaeli Belediyesine bağlı İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme şirketine ait deniz uçağıyla kontroller yapılıyor.Alçak uçuş yaparak Körfez üstündeki gemilere denetimi hissettiren ekipler, geçtiğimiz yıl İzmit Körfezi'ni kirleten 13 gemiye 13 milyon lira, 2020 yılında ise 4 gemiye 3 milyon 751 bin lira ceza kesti.

İzmit Körfezi'nde, kirliliğin önlenmesi ve körfezin korunması için ekipler karadan denizden ve havadan kontrollerini sürdürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR